Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Olivie a Oliver Zítra má svátek Bohumil

O přípravách 10. světového potlachu, který se uskuteční v listopadu 2018 v americkém Texasu, píše jeden z pořadatelů Petr Farář Komárek. Navzdory hlasům, které zazněly např. z krajanských kruhů v Kanadě, má být tento potlach opravdu definitivně poslední, uzavírající dlouhou řadu setkání trampů z celého světa.

Farář píše: „Před několik týdny jsme vám rozeslali informativní přípis o 10.celosvětovém potlachu v Texasu. V něm bylo přislíbeno, že brzy budou následovat informace další, což nyní naplňujeme. Předně chceme poděkovat kamarádům z Kanady, kteří nám jako pořadatelům předali peníze, co zbyly z 8.celosvětového potlachu. Jednalo se o 5000 CND. Bohužel, kanadský dolar má nyní nepříznivý kurz vůči dolaru americkému, takže částka, kterou jsme po přepočtu obdrželi, činí $ 3678,63.

Tato hotovost byla převedena na naše konto do US banky Chase na účet číslo 3390007713. Číslo konta uvádíme proto, že je možnost na toto konto posílat finanční příspěvky určené na přípravu potlachu, a to v americké měně. Pokud jste odhodláni takto přispět na poslední celosvětový potlach, existuje i další možnost - peníze lze totiž poslat i osobním nebo cerifikovaným šekem na adresu kamaráda Fífy nebo Faráře (viz níže). Budeme vděčni za jakoukoliv částku, kterou budete ochotni tuto ojedinělou trampskou zahraniční akci podpořit, a předem vám všem děkujeme jménem osady Fort Adamson i všech zapojených kamarádů. Rozhodnutí je ovšem plně na vás. Už se nám hlásila řada kamarádů z US i z Česka, kteří jsou připraveni 10.světový potlach finančně podpořit, a to nám udělalo samozřejmě radost.

Spojení na pořadatele: Karel Fiferna, 8420 Ruthette Drive, North Richland Hills, Texas 76188 USA, nebo Petr Komarek, 303 Blue Sage Drive, Rockwall, Texas 75087 USA. Již nyní naše kamarádka Danálka z Kalifornie pilně pracuje na návrhu na zvadlo, vytvořila několik velice pěkných návrhů, které vám posílám k prohlédnutí. A nám přísluší jí za tuto snahu moc a moc poděkovat. Konečná volba návrhu bude rozhodnuta osadníky z Fort Adamsonu. Já osobně jsem vytvořil 7 grafických návrhů na razítko, které bude otištěno na camrátkách. Ovšem ani v tomto případě jsme ještě neudělali konečné rozhodnutí, který z návrhů bude pro tento účel vybrán.

Při té příležitosti nesmím zapomenout ani na dík pro kamarádku Jájinu, Zvlčilou ženu z Prahy, která přislíbila (a stoprocentně svůj slib naplní) namalovat tři placky pro vítěze soutěží.  Též chci poděkovat kamarádce Hance Hosnedlové z Českých Budějovic,  která mé písemné výtvory upravuje do srozumitelné a gramaticky správné češtiny.

Informace o potlachu budou uveřejňovány na trampských web site kamaráda Barona Domov trampů (Colorado, USA), kamaráda Pekelníka Trampnet (Slovensko) a kamaráda Ňufa Music open (Česká republika).

Tak zatím ahoj a zalamujeme vám palec. Farář a kamarádi z Fort Adamsonu „

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6654128

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz