Dnes má svátek Ivo Zítra má svátek Zbyšek

Bude tento potlach opravdu poslední? Po jeho skončení chtějí pořadatelé předat trampské symboly do muzea v Praze. 

Čechoameričan Petr Komárek zvaný Farář společně s kamarády trampy z amerického Texasu píše:  „Ahoj, kamarádi a kamarádky! Ačkoliv do data konání desátého jubilejního celosvětového potlachu zbývá relativně ještě hodně času, již dnes je třeba seznámit trampskou veřejnost s možnostmi a podmínkami této, pro nás všechny tak závažné události.

Je to už poměrně dost dlouhá doba, kdy byla do trampského éteru vyslaná zpráva, nabízející kamarádům žijícím ve Spojených státech možnost ucházet se o pořádání 10. světového potlachu na americkém území. Dosud se však na tuto výzvu (k našemu zklamání) žádní odvážlivci nepřihlásili, ačkoliv k uvedené nabídce patří i předání ušetřených 5000 dolarů od kanadských pořadatelů. Naše osada Fort Adamson se členy zčásti na americkém a zčásti na evropském kontinentu, se tedy odhodlala k tomu, že na pořádání světového potlachu v Texasu (na soukromém ranči Faráře a Fífy) kývla. Pokud budeme ovšem živi a zdrávi a také za předpokladu, že budou přijaty naše podmínky, které jsme si po zralém uvážení vytýčili díky současným daným možnostem a hlavně díky zkušenostem z konání 7. světového potlachu.

Především tedy trváme na termínu konání 10. potlachu po čtyřech letech, a to v roce 2018 (kvůli fire season zase začátkem listopadu) a máme k tomu několik důvodů: Jednak by se tím vyrovnala tříletá období před konanými australskými potlachy a pětileté odstupy mezi ostatními potlachovými termíny, a jednak je to rok plný pro nás poměrně zásadních výročí. Jedná se zejména o 40. výročí celosvětových potlachů, dále pak pro nás, emigranty, co jsme stáli u vzniku tradice světových potlachů, se tím završí půl století (50. výročí) odchodu do emigrace. Kromě toho v tomto termínu uplyne nejen 100 roků od vzniku prvního československého státu, ale i od nesmělých prvních krůčků hnutí, kterému dneska říkáme tramping.

Desátým celosvětovým potlachem bychom zároveň chtěli uzavřít celou tuto éru světových potlachů, kterou odstartoval v roce 1978 kamarád Wimpy z kanadského Toronta. Pokud se najdou v řadách mladší emigrantské generace trampové, kteří budou chtít pořádat světové potlachy i poté, nebude jim bráněno - ovšem už pod jinou hlavičkou a názvem. Symboly celosvětových potlachů – vlajku a kalumety – bychom po skončení desátého potlachu předali do Trampského muzea v Praze.

Samosebou náš souhlas s pořadatelstvím jubilejního potlachu předpokládá i nezbytnou úpravu cest, parkoviště, kempovišť a zázemí včetně toalet, ale už to nebude tak náročné jako při sedmém potlachovém setkání. Dále bychom zajistili pozvánky, klasická camrátka pro všechny účastníky, jako kdysi, a placky pro vítěze potlachových soutěží. Tentokrát však bez odznaků, vlaječek či triček s aktuálním trampským emblémem.

Pokud by byly z trampských emigrantských řad námitky k našim návrhům, ještě stále necháváme možnost ujmout se pořadatelského žezla otevřenou – a to až do konce roku 2015. Stačí se ozvat na telefonní číslo: Kanada/ 604 941 6157. Je to tedy na vás...“

                                                                        TO Fort Adamson, US              

Foto týdne

Jste náš host číslo

9624247

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Editor:
  Fedor Skotal

Redakce: Marty Newton

Grafika: Jana Skotalová

 

Autoři:  Jiří Černý, Mirek Černý, Jaroslav Čvančara, Ivan Doležal, Svatoslav Fiala (foto), Jiří Hampl (foto), František Heřman (foto), Hanka Hosnedlová, Vít Hrabánek, Jan Krůta, Miloslav Jakub Langer, Jaroslav Samson Lenk, Jindřich Marek, Stanislav Motl, Petr Vokoun Náhlík, Míra Navara, Zdeněk Nossberger, Sandy Nosek,Lucia Nováková (foto), Lilly Pavlak, Jan Plachetka, Milan B. Plch, Radovan Rakus, Jan J. Vaněk, Jerry Pupál Vecka, Ladislav Vencálek, Karel Cimbura Vidímský

 

Kontakt: musicopen@email.cz