Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Ondřej Zítra má svátek Iva

Nedávno jsme s Danou navštívili nově otevřený obchod na jihu Denveru v oblasti zvané Lone Tree, Osamělý strom. Chtěl jsem totiž koupit střelný prach pro moji předovku značky Tradition ráže .540 tisícin inče. To je něco kolem 12 mm. Plus – mínus. Ovšem koule musíš kupovat anebo odlít ve formě, která má míru .530 tisícin inče, protože tato koule přijde obalit „plínkou“ . Plínka je kulatá hadřička kolem jednoho inče v průměru a tloušťka plínky je .10 tisícin. Plínka je vlastně ucpávka koule v hlavni předovky.

Taky jsem sháněl střelný prach takzvaný Black powder. Ten neměli, ale prodali mi náhražku zvanou Pyrodex. Bouchá to taky, ale Black powder značky Goex FFg (pro moji Tradition) je vhodnější. Jelikož jsem v obchodě Cabelas nikdy nebyl, jen slyšel samou chválu, nestačil jsem na všechno koukat. Pochvalné řeči se zakládají na pravdě. Viz fotky.

Obchod Cabelas je dnes proslulý a má světovou kvalitu.  Nabízejí tam lovecké a rybářské potřeby, boty a oblečení (maskáče) a výzbroj pro kemping. Stačí, když si koupíš háček. Mužeš si však být jistý, že se budeš mít na co koukat!

 

Mister Cabelas se synem u horského jezera v Coloradu v r. 1941

Jak to všechno tedy začalo? Kolem r. 1961 Dick Cabelas přišel na nápad prodávat rybářské mušky. Když se tenkrát vrátil domů do Chappell, Nebraska - z výstavy nábytku v Chicagu – tak poslal do novin inzerát: Prodám 12 ručně vázaných mušek. Cena $12.00.

Nic moc se nedělo!

Zformuloval nový plán a nabídka zněla: Levně dodám 5 ručně vázaných mušek @ .25 centů kus plus poštovné. Zakázky se hrnuly o překot.

Zároveň se zbožím Dick and Mary posílali jednoduchý katalog. Začínali v kuchyni na stole a stačili pokrýt obchod sami. Přišla doba, že už nestačili. A tak v r. 1962 se Dickův bratr Jim přidružil k nim a společně pronajali opuštěnou budovu (John Deer) ve městě Sydney, Nebraska.

Dnes jejich hlavní stan je v Sydney a v Coloradu otevřeli nedávno dva obchody. Všechny fotografie, které jsem poslal, jsou z obchodu Lone Tree. Druhý ochod je na sever od Denveru v Thorntonu.

Samozřejmě můžeš mít a použít jejich kreditní kartu a z vlastní zkušenosti vím, že v případě potřeby (když zavoláš) se ti ozve živý člověk. Ne nahraný hlas! Jejich bankovní služby jsou chvályhodné a stále se řídí heslem: Náš zákazník – náš pán! Nedělám jim reklamu. Cabelas je světový nejlepší obchodník.

World Foremost Outfitter

 

Sotva vkročíš do krámu, tak na tebe skáče Jelen Wapiti

 

Srnčí galerie pod střechou obchodu

 

Lesní vlk a černý medvěd

 

Prérijní antilopy (pronghorn)

 

Vlk dohání soba. Má šanci!

 

Medvěd grizzly loví lososy na Aljašce

 

Americký jelen Wapiti - sedmerák & horská koza

 

Bobr, který v letech 1825-1840 byl příčinou shonu ve Skalistých horách

 

Puma, horská koza a horská ovce

 Smějící se slečny pokladní v obchodě Cabelas.Na moji otázku, jestli mají zájem být v Music Open s úsměvem řekli své ano

Pro Music Open napsal a nafotil Pupál

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6747439

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz