Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Michaela Zítra má svátek Vendelín


1/ŘEZBÁŘI POD TEMPLŠTÝNEM

V sobotu 2. června se na kempu T.O. Colorado pod hradem Templštýnem na řece Jihlavce již po dvaačtyřicáté konala celostátní výstava trampských řezbářských prací. Klub má asi čtyřicet členů a potěšující je i to, že se srazu aktivně zúčastňuje i další řezbářská generace.

Slavnostní polední zahájení jsem bohužel promeškala, neboť jsem v tu dobu ještě šlapala kolem řeky a pozorovala stovky kolemjedoucích vodáků, pro které v tu sobotu pustili vodu z Dalešické přehrady. Odpoledne se většina účastníků vydala na prohlídku pověstmi opředených zřícenin hradu Templštýna, který postavili rytíři z řádu templářů již někdy v polovině třináctého století. Býval to snad nejrozsáhlejší hrad na Moravě.

V pět začal řezbářský seminář a o půl deváté byl zapálen slavnostní oheň, u kterého byly rozdány ceny. Zlatého červotoče získalo nádherné dílo Jiřího „Bobra“ Pulcra, nazvané “První losos s duchy předků“, Zlatého bobra si odnesl Bohouš Válek. Pavel „Mluvka“ Šafařík obdržel již podruhé juniorskou cenu Malej zlatej červotoč. Cenu za nejvíce vystavených exponátů, nazvanou Chlubílek obdržel Jan „Faust“ Tůma.

Několik dílek bylo svými autory v čele s Windy Billem a Béďou Šedifkou, předáno na místě Zuzaně Poláčkové do Trampského Národního muzea. Znovu se ukázalo, kolik umělců se nachází v národě trampském. Je to zkrátka nádhera!

LILKA


2/POTLACH V JÍLOVÉM

3/ČTYŘICET LET STO COLORADO, USA


Před čtyřiceti lety založili čeští trampové usídlení převážně v Denveru a okolí, Spojené trampské osady. Je v nich hodně Brňáků, ale i třeba Pražák Štěpán Jalovec zvaný Baron, tvůrce internetové stránky Domov trampů v zahraničí. Pupál nám napsal: Navrhnul jsem odznak ke 40. výročí STO, Dana uspořádala sbírku a já jsem nechal odznaky udělat v New Yorku. Tak ti posilám aspoň fotku. Ovšem je zákaz rozdělávání ohně, a tak budeme asi při svíčce vzpomínat na těch uplynulých čtyřicet let!

(ňuf)

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6689303

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz