Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Michaela Zítra má svátek Vendelín


Vysočina je krásná, tvrdá, ale když vyjde počasí, je tu nádherně. První toulky Vysočinou jsem dělal tuším od roku 1982, na ně navazovaly třikrát do roka akce pod Českým svazem ochránců přírody a v letech 1989 –2002 jsme byli pod Českou tábornickou unií jako oddíl Skaláci Svratka. Vše, co zde probíhalo, vzniklo na popud kamarádů od ohně. Do první akce mě vlastně uvrtala brněnská Ozvěna a Stopa Pardubice. Trochu jsem chtěl místním ukázat tramping a Portu ze strany, kterou neznali, i když to pro mnohé byl nápor.

Na prvním koncertu mně hrál Karel Plíhal, diafon promítal a zvučil Petr Benesch, večerem provázel Mirek Nop a Falešní hráči. Jarek Nohavica tady hrál třikrát, jednou se Samsonem, který ho uváděl jako neznámého písničkáře, protože měl zakázáno hrát. Jinak jen tak letem světem, kdo tu hrál : Hop trop, Nezmaři, Žalman a spol, Wabi Daněk, Miki Ryvola, Stopa, Ženáči, Vodáci, Pádlo, Chrpa, Chudinkové, Smolaři, Červánek, Kamelot, Poutníci, Karabina Roveři Brno a Zbýšov, T-band, Babí léto, Pytláci, Lokálka, Pavel Dobeš a další. Většinu pořadů zvučil Mirek Hron, konferenciéra mi dělal Vašek Souček, který má odtud manželku a tak – jak říkal – je tam nějaká pupeční šňůra. Tak to je to, co bylo.

Před dvěma roky jsme seděli u ohýnku někde v Českém Ráji a kamarádi nadhodili, proč prý neudělám zase něco ve Svratce, že přijedou.Byl jsem měkký , a tak vznikají znovu Jarní toulky Vysočinou. Proč se vlastně chci pokusit obnovit tuto trampskou akci ? Protože je v tom spousta vzpomínek a vlastně nikdo nemá čas se někde potkat, zahrát , vyšlápnout si a ukázat kde třeba pramení řeka Svratka a kde je rozvodí se Sázavou. Svratka teče do Černého moře a Sázava do Baltského – tak proč tomu trošku nepomoci.

Jen tak mimochodem – víte vůbec, co znamená pozdrav Ahoj ? Když pominu ten vodácký, tak uvedu druhý, který mám od tety, jinak paní profesorky: Když dříve vyplouvali muži na moře za rybolovem, na lodích byla kaplička, která je měla chránit a pomáhat k šťastnému návratu. Na ní byl latinský nápis „ Ahoven juventus Christi“ ( nevím přesně, jak se to píše), ale prý to znamená „ Ve jménu Krista šťastný návrat “ jinak ve zkratce Ahoj.

Tak Ahoj !

DAN, Svratka


Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6689306

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz