Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Šarlota a Zoe Zítra má svátek Státní svátek

Jan Buddeus zvaný Habešan je významný pražský tramp. Chtělo by se říct až československý tramp, planetární tramp - přestože po srpnové okupaci zůstal doma a mohli jsme se dále potkávat, teď ho už dlouhá léta potkáte kdekoliv ve světě, zvláště když se tam něco děje. Sám nebo s pardem Nafťákem rozveselí kdekterý oheň, kdekterý potlach, i ty potlachy světové.

Pokud se něco nezměnilo, žije od jara do zimy na chalupě u Jílového. V pátek sbalí usárnu a někam vyrazí. Neboť usárna se stala motivem i propustkou na Habešanovy narozeniny. Sedmdesáté narozeniny.

Osobní přátelé (vážíme si toho, že nás mezi ně zařadil) dostali v minulých dnech pozvánku tohoto znění:

"Moji nejhlubší přátelé!

Jelikož se mi konečně zdařilo po 3. smrťácích, (prasklá lebka-1982, spálenina na 73% těla-1987 a roztržená ledvina-2011), dožíti se skorosenilního věku 70 jar (či podzimů),dovoluji si Vás pozvati na lehkou přátelskou oslavu těchto narozenin.

Proto zanechte v garážích své miláčky, vsedněte na vlak,bus či kolo a sbalte si USárnu, (neboť různé obří americké pavaky ala ALC či luxusní značkové trailové,outdoorové či tripové trekingové vaky na žaludy,nejsou tentokráte akceptovány a nositelé jich letos nejsou vítáni a zvámi) a doražte 24.3. na osadní camp TOŠP,kde propukně od odpoledních hodin narozeninové veselí až do půlnoci.

P.S.Vítány jsou ženy,děti,starci a všechna ostatní zvířátka,též věcné či peněžní dary nad 100tisíc euro.Hlavně však bude oceněn nejoriginálnější dárek.

Váš nezničitelně mladý Jenda Habešan"

Kočka má prý devět životů Možná je Habešan jako kočka. To se pak budeme ještě dlouho potkávat. Není to špatná představa. Habásku, blahopřejeme!

Foto z toho mejdanu nám poslali Nafťák a Vladimír Rejža Horák. Ten je ještě starší - bude mít devadesát.

 

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6698431

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz