Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Ondřej Zítra má svátek Iva


Letos již po devětatřicáté se první lednovou sobotu konalo pod Ketkovákem tradiční pietní setkání trampů, jezdících na Oslavku. Přes tři stovky trampů a přidruženého lidu si u symbolického táboráku zavzpomínali nejen na Pegina a Lucana, ale i na další kamarády, kteří tato místa tak milovali a teď již na nás koukají z trampského nebe.

Letos snad poprvé, co tam jezdím, nebylo ani stopy po sněhu či ledu. Jistě proto, že jsem sebou měla pro všechny případy dešťové pončo i želízka na boty. O to větší ale byl počet zúčastněných. Jako každoročně začali u symbolického ohýnku zbýšovští Roveři, posíleni o mladší generaci, zahráli Vlajku a kamarád Pipin přečetl vzpomínkovou řeč.

Starší generace muzikantu se odebrala pokračovat ve hraní do Ketkovicke hospody. U ohýnku nás rychle ubývalo, ale jeste dlouho se krasne zpívalo. Po poledni se ale i ti poslední vytrvalci odebrali dál na Delnak do Zastávky, či jiných přilehlých hospůdek.

V Ketkovicích, kde vládli zbýšovští Roveři, bylo jako vždy narváno. Proto jsem po hodné chvíli i já pokračovala do Zastávky u Brna, kde se schází T.O. Roza a jejich kamarádi, kteří nádherně hráli i zpívali, ale nedaly jsme se s Hankou zlákat, abychom zůstaly.

Čekala nás další akce tohoto přenáročného dne. Tou bylo žebětínské Trampování , pořádané kapelou T.O. Kati.I tam bylo připraveno spousta nádherné muziky, ale o tom až příště.

Foto: Lilly Pavlak

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6747406

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz