Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Kateřina Zítra má svátek Artur

Stanislav Wabi Daněk

† 16. 1. 1992 Evžen Poláček (Hradec Králové) – Woody , spolupracovník a přispěvatel samizdatu SEM-TAM

* 22. 1. 1877 Ferda Kohout, zpěvák (nazpíval na desky písně Hvězdička, Chata nad kaňonem, Maminko mámo, Margaretta, Pojď kamaráde, Zlatovlasá lady)

* 22. 1. 1912 prof. Josef Ladislav Baštář, hudebník, pianista sborů Nezbední bakaláři a Settleři; skladatel (písně Prales a jazz, Sázavský rychlovlak - text V. Schulák)

* 22. 1. 1962 Miloš Hlávka jr. (Nový Knín), básník, Trapsavec 1997

* 24. 1 .1952 Jan Hora – Mauglí , kreslíř; komiks Na válečné stezce (Avalon 2005)

† 26. 1. 1972 František Smolík, činoherec, zpěvák; nazpíval řadu písní pro firmu Homocord (písně Až na světě hochu budeš sám, Maminko mámo)

* 27. 1. 1977 Petr Novotný – Goliáš (Varnsdorf), básník, Trapsavec

† 27. 1. 2007 Iva Hercíková (dříve Vodňanská) , absolventka DAMU, spisovatelka, autorka televizních her a filmových scénářů, editorka (se Zdeňkem Heřmanem) knihy Chyťte se nebe…/Magazín Divokého západu/, 1968; V letech 1986 - 2000 žila v emigraci v USA

* 30. 1. 1947 Stanislav Daněk – Wabi, trampský písničkář, porotce Trapsavce 1982

* 31. 1. 1982 Jiří Srnka , skladatel; v letech 1938 - 1944 složil hudbu k 20 filmům; autor písní (hudba Bloudím měsíční nocí - text K. M. Walló, hudba k písni Jim Zálesák - text K. M. Walló, hudba Loď tvoje letí peřejí - text K. M. Walló, hudba Přístavní ukolébavka - text K. M. Walló)

Foto: František Heřman


Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6737002

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz