Vzkazy

 • Koncerty skupiny Poutníci

  Vážení přátelé, přinášíme přehled koncertů kapely Poutníci pro nejbližší období. Bohužel covidová vlna je tu stále s námi a tak nevíme, jestli některé koncerty nebudou zrušeny. Rozhodně jste srdečně zváni a vítáni kdykoliv.

   

  Koncerty v únoru 2022

  26.2. Ostrava  - 19:00 - Klub Parník - Koncert Přes 50 let v country

  27.2. Frýdek Místek - 19:00 Hospůdka U Arnošta - Koncert Přes 50 let v country

   

  Aktuální informace najdete na našich stránkách: www.poutnici.cz v sekci Koncerty.

  Za kapelu Jiří Pola - Karas

   
 • Babické písničky 52. ročník

  Přijměte srdečné pozvání na Babické písničky, jejichž  již 52. ročník se koná 26. března 2022 od 17,55 hodin, v sále kulturního domu v Babicích u Rosic, Vystoupí tito hosté:

  Celý článek...  
 • Letokruhy se znovu posunou

  Kamarádi a kamarádky!

  Vzhledem k vývoji celosvětové problematiky okolo pandemie corona viru se vyskytla i neúprosná nutnost jednoznačného rozhodnutí o konání LETOKRUHŮ, plánovaných původně na rok 2021 a přesunutých na červen 2022.  

  Situace v celém světě se opět rapidně zhoršila, Kanadu nevyjímaje. Proto, ač neradi, jsme museli jednoznačně konstatovat, že pořádání Letokruhů v roce 2022 je nereálné, a jsme nuceni ho posunout o další rok. Paradoxně se tak interval celosvětových trampských setkání posunul na pět let, jako tomu většinou bylo mezi celosvětovými potlachy. Naším záměrem bylo zkrátit tento interval na tři roky, ale jak vidno – člověk míní a život mění.

  Budeme doufat, že se nepříznivá situace během příštího roku změní k lepšímu a my vás budeme moci v roce 2023 přivítat na Bush River.

   

  Držte nám i vám palce!

  Za STOV Fony, Kanada 

   
Dnes má svátek Zora Zítra má svátek Ingrid

Jiří Pavel Kříž, editor právě vycházející knihy Český spor o Milana Kunderu, píše: „Spor začal vlastně už koncem roku 1968 diskusí o Českém údělu. Účastníci: Milan Kundera, Václav Havel a další osobnosti pražského jara. V Listech, Tváři, v Hostu do domu… Pak všechny a všechno rozdělila, a rozlet rozbila 70. léta. - V roce 1984 nejasnosti kolem nominace na Nobelovu cenu. Prozaika minula, básník si ji zasloužil. - A pak ještě o čtvrt století později veřejnoprávní televize a týdeník Respekt odpálily mediální lynč s nařčením z udavačství. Hrozila totiž druhá nominace pod křídla Nobela. - V létě 2020 se nad biografií, kterou o českém romanopisci a esejistovi žijícím trvale ve Francii napsal Jan Novák z Chicaga, znovu rozpoutala smršť. Ještě doznívá.

Českém sporu o Milana Kunderu se v půlstovce mnohdy polemických příspěvků pokoušíme zachytit nebo aspoň zmínit a shrnout část podstatného, co zejména k posledním dvěma tématům bylo napsáno a vysloveno. Pro i proti. A přinášíme jednoduchý lexikální důkaz o likvidační obludnosti zmíněného nařčení. Jestli z celku vyplyne, že ve vztahu Čechů ke Kunderovi, jehož dílo je už dávno intelektuálním světem obecně uznáno, převažuje bizarnost, nejnověji křivená už také neznalostí dobového kontextu, považujeme podnět Českého PEN klubu vydat o tom svědectví za naplněný. Spor o Kunderu je nekončícím sporem o hodnotová, politická a etická východiska české kultury.“

Na knize se autorsky podíleli (abecedně):

Václav Bělohradský, Petr A. Bílek, Tomáš Borovský, Adam Borzič, Tomáš Feřtek, Petr Fischer, Karel Haloun, Miroslav Huptych, Karel Hvížďala, Ladislava Chateau, Pavel Janoušek, Petr Janyška, Mojmír Jeřábek, Vladimír Just, Pavel Kohout, Radim Kopáč, Pavel Kosatík, Jan Kratochvil, Jiří Kratochvil, Jiří P. Kříž, Milan Kundera, Jan Lukeš, Pavel Materna, Jan Novák, Petr Onufer, Adéla Petruželková, Josf Prokeš, Jiří Přibáň, Josef Rauvolf, Martin Reiner, Sylvie Richterová, Ján Simkanič, Jan Skácel, Ondřej Slačálek, Karel Steigerwald, Petr Šámal, Josef Škvorecký, Ondřej Štindl, Kateřina Tučková, Milan Uhde, Marek Vajchr, Jan H. Vitvar.

Překladatel Petr Antonín (Přibáň). Autoři rozhovorů Jana Machalická (Uhde), Jan H. Vitvar (Novák). Rejstřík sestavili Lubomír Houdek, Jan Šulc.

Poznámka: Četba ČESKÉHO SPORU o Milana Kunderu vyžaduje toleranci k jiným názorům, než je můj vlastní, ale také nesmiřitelnost k stádní lži nebo k bezduché kampaňovitosti tvorby veřejného mínění u nás. Do jisté míry i víru v možnost pospolitosti někdy v budoucnosti Čechů, Moravanů a Slezanů, je-li ještě jaká... Dvěma slovy: Zdravou skepsi.

Avízo nakladatele a objednávkový formulář pro internetový nákup publikace Český spor o Milana Kunderu http://www.galen.cz/idistrik/vydav/?module=fulltext&page%5Bbook%5D=5959&page%5Bsearch%5D=%E8esk%FD+spor

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Na této adrese si můžete objednat dlouho avizovanou knihu za 240,- Kč také dopisem, pokud v oblasti internetového obchodu vykazujete bezradnost.V knihkupectvích se bude ČESKÝ SPOR o Milana Kunderu prodávat za 300,- a více korun. Knížka půl stovky autorů právě opouští tiskárnu.

 

 

 

Foto týdne

Leden 2022

Jste náš host číslo

7764783

Melanž

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Editor:
  Fedor Skotal

Grafika: Jana Skotalová

 

Autoři:  Jiří Černý, Mirek Černý, Jaroslav Čvančara, Ivan Doležal, Svatoslav Fiala (foto), Jiří Hampl (foto), František Heřman (foto), Hanka Hosnedlová, Vít Hrabánek, Jan Krůta, Miloslav Jakub Langer, Jaroslav Samson Lenk, Jindřich Marek, Stanislav Motl, Petr Vokoun Náhlík, Míra Navara, Marty Newton, Sandy Nosek, Zdeněk Nossberger, Lucia Nováková (foto), Lilly Pavlak, Jan Plachetka, Milan B. Plch, Radovan Rakus, Jan J. Vaněk, Jerry Pupál Vecka, Ladislav Vencálek, Karel Cimbura Vidímský

 

Kontakt: musicopen@email.cz