Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Xenie Zítra má svátek René

František Dostál

Díky činorodému pražskému fotografovi Františku Dostálovi se rozšíří téma života v přírodě i ve sbírkách respektované  Moravské galerie v Brně. A to prostřednictvím černobílých fotografií, které František v poslední době galerii věnoval. Zachycují totiž trampské dění z Údolí Bílých skal a z potlachu této staré, ale stále ještě aktivní osady. 

„Fotografická sbírka v Moravské galerii vznikla v roce 1962 jako vůbec první ve východním socialistickém bloku, o což se zasloužil především sběratel Rudolf Skopec. Téměř od začátku stál v jejím čele Antonín Dufek, absolvent oboru umění na Filozofické fakultě, nynější Masarykově univerzitě v Brně. Působil v galerii až do současnosti, stále ještě s ní spolupracuje a podílel se i na spoustě výstav české fotografie ve světě,“ charakterizuje galerii a její osobnosti F. Dostál, který již v minulosti věnoval do sbírek okolo pěti set snímků.

Nynější Dostálův fotografický dar však přispěje do galerijních sbírek tématickým souborem právě z oblasti trampingu, v němž již figurují jednotlivé snímky od Mirka Hucka, známého hlavně z Mladého světa, kde i Dostál publikoval v rubrice Táborový oheň. Tuto rubriku redigoval Honza Dobiáš, kterého zase František znal ze Sportovní školy Otakara Jandery (pozdější Rudé hvězdy), v níž on skákal do výšky a Honza házel diskem.

Tak vidíte, jak se osudy lidí mohou nečekaně proplétat i díky starým fotografiím... 

 

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6739493

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz