Dnes má svátek Jan Zítra má svátek Ivan

Brněnské Divadlo Klauniky pořádá ve dnech 17. a 18. července v Lipnici nad Sázavou Folkový a divadelní festival QUIJOTOVA ŠEDESÁTKA. Festival se koná při příležitosti 25. výročí legendární inscenace Don Quijote de la Mancha, s nímž se snoubí také kulaté výročí jejího tvůrce a představitele rytíře Dona Quijota.

 

QUIJOTOVA ŠEDESÁTKA

Navazuje nejen na Lipnické Mantly, které Divadlo Klauniky pořádalo od 90. let, ale také slavnou Folkovou Lipnici, kde roku 1988 vystoupil po dlouhé době veřejně Václav Havel.

V průběhu prvního dne se návštěvníci festivalu mohou těšit na folková vystoupení, jež se budou odehrávat v amfiteátru pod hradem. Den se zakončí půlnočním Exhumanizačním pochodem za Jaroslava Haška, který bude vyrážet ze starého hřbitova, kde je tento velikán české literatury pochován.

Na QUIJOTOVU ŠEDESÁTKU přijali pozvání Dagmar Andrtová-Voňková, Petr Lutka, Slávek Janoušek & Luboš Vondrák, Pepa Nos, Václav Koubek, Jaroslav Samson Lenk, Jiří Dědeček. Mnozí z těchto písničkářů v letech 1987 a 1988 vystoupili také na Folkové Lipnici.

Druhý den festival nabídne přehlídku divadelních souborů, jež bude probíhat v různých prostorách lipnického hradu od sklepení až po hradní věže. Divadelní soubory budou soutěžit o prestižní cenu, Malého Zlatého Haška – umělecké sklářské dílo, jež navrhla Sklářská huť ve Škrdlovících. Vyhlašování se uskuteční o půlnoci z 18. na 19. července na vrcholu hradní věže. V minulosti obdrželi cenu Velkého Zlatého Haška například inscenace Poslední leč Bolka Polívky a Jiřího Pechy nebo hudební skupina Buty.

V rámci druhého dne zahraje rovněž brněnská jazzová legenda Milan Kašuba se svým triem. Ve farním kostele sv. Víta zazpívají šansoniéři Máša Kubátová a Jiří Vondrák. Se svým duchovně laděným recitálem zde vystoupí také Petr a Markéta Lutkovi.

Rovněž jsou připravena různá happeningová i sportovní překvapení.

Kromě kulturních vyžití skýtá Lipnice nad Sázavou nepřeberné množství nádherných lomů a pravých nefalšovaných vesnických hospod x-té cenové skupiny.

O Vaše pohodlí se vždy postará Vinné ústraní při Divadelním domku. Vážení poslanci Strany mírného pokroku v mezích zákona, tedy přírodního, Vám vždy ochotně poradí a poslouží.

Ubytování je možné v místních penzionech, k dispozici bude také stanová louka.

Vstupenky budou k dispozici na běžných předprodejních místech i v síti Ticketpro. Více na stránkách festivalu quijotova60tka.webnode.cz


KREV PRO QUIJOTA

Divadlo Klauniky se rozhodlo poděkovat dobrovolným dárcům krve. Majitelům Legitimace dobrovolného dárce krve bude zajištěn volný vstup na festival.

Foto archív

Foto týdne

Jste náš host číslo

9692398

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Editor:
  Fedor Skotal

Redakce: Marty Newton

Grafika: Jana Skotalová

 

Autoři:  Jiří Černý, Mirek Černý, Jaroslav Čvančara, Ivan Doležal, Svatoslav Fiala (foto), Jiří Hampl (foto), František Heřman (foto), Hanka Hosnedlová, Vít Hrabánek, Jan Krůta, Miloslav Jakub Langer, Jaroslav Samson Lenk, Jindřich Marek, Stanislav Motl, Petr Vokoun Náhlík, Míra Navara, Zdeněk Nossberger, Sandy Nosek,Lucia Nováková (foto), Lilly Pavlak, Jan Plachetka, Milan B. Plch, Radovan Rakus, Jan J. Vaněk, Jerry Pupál Vecka, Ladislav Vencálek, Karel Cimbura Vidímský

 

Kontakt: musicopen@email.cz