Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Xenie Zítra má svátek René


Beatles by se asi stejně rozešli, ve skupině narůstalo napětí mezi hlavními tvůrci Paulem McCartneyem a Johnem Lennonem. Tu poslední kapičku přilil John, když v roce 1969 začal vodit na zkoušky a do nahrávacího studia svou čerstvou novomanželku Yoko Ono. Nesnášel ji hlavně Paul, ale ani ostatním dvěma členům nebyla moc po chuti.

Čím vlastně mohla tato málo hezká, o sedm let starší dvakrát rozvedená matka dcery Kyoku uchvátit Johna Lennona? Svým sklonem k extravagancím? Nebo ještě něčím jiným? Poznali se na vernisáži její výstavy v listopadu 1966, John tehdy prohlásil, že poprvé poznal lásku. O rok a půl později vydali společné album Unfinished Music No.1: Two Virgins, které se muselo prodávat v papírových pytlících – na obalu byli oba tvůrci nazí.

Jak známo, John Lennon podlehl 8. prosince 1980 v New Yorku atentátu pomateného fanouška, který dodnes sedí ve vězení. A Yoko? Tato 157cm  vysoká stará paní dodnes nahrává, vystavuje, je veřejně činná. I když se její umění leckomu moc nelíbí, sbírá ceny a čestné doktoráty. Myslím, že u Yoko Ono už dávno nejde o ryzost jejího umění, jako spíš o tom, že Yoko je žijící monument.

Dvaadvacátého září loňského roku udělila mírovou cenu LennonOno členkám ruské punkové skupiny Pussy Riot. Určitě je nikdy neslyšela zpívat, ale stejně by si to asi nerozmyslela. I toto gesto je v linii života výstřední vdovy po Johnu Lennonovi.

Dnes slaví osmdesátiny, narodila se 18.února 1933 v Tokiu.

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6739555

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz