Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Berta Zítra má svátek Jaromír

Podivuhodně těleso Los Brňos dal před několika desítkami let dohromady silák a srandista Franta Kocourek. Kapela to byla složená z muzikantů divných, nahodilých až šílených a ustavena byla proto, aby doprovázela Rudiho Kovandu.

 

Jak si jistě vzpomenou redaktoři Mladého světa Krůta a Dobiáš, herec Donutil a dodnes celé Brno, Rudi se měl způsobem poměrně nečestným (používali ho ale všichni) stát Zlatým slavíkem, Osobně jsem se tehdy zapojil a sháněl remitendu (neprodané výtisky) Mladého světa a Mladé fronty se soutěžními kupony. Nic nedám na to, že hlavní organizátor Slavíka Honza Krůta marně říká, že Kovanda nezvítězil, že opravdu zvítězil Gott, a Kovanda byl hned někde za ním.

Los Brňos hrají dodnes a hlavní hvězdou je už dlouho kytarista, zpěvák a autor Radek Rettegy. Pár písniček v brněnském hantecu k nám dolehlo až z tohoto opomíjeného a trochu ukřivděného města.                   

(fsk)

 

 

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6639832

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz