Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Ondřej Zítra má svátek Iva


Marko Čermák začátkem sedmdesátých let

Jirka Štěrba je fakt dobrý muzikant z Kadaně. Legendární Ruda Koblic, zakladatel legendární skupiny Verumka a otec legendární zpěvačky Jarmily Koblicové zvané Jamajka, si pochvaloval, jak mu ta Jirkova baskytara brumlá do ucha. S Jirkovým otcem jsme měli v šedesátých letech kapelu (no - hudebně recitační umělecký soubor) při VÚ 5961 (12. ženijní prapor, ale to bylo tajné) a dokonce jsme postoupili do armádního kola soutěže tvořivosti v Karlových Varech. Tam se mi umělci samou trémou opili a já měl soudruhům velitelům co vysvětlovat.

Jezdíval jsem jeden čas do Kadaně na kytarové večírky. Byly bouřlivé a nikdy nekončily. Nesnášel jsem ty dopolední jízdy autem zpět do Prahy, zatímco Jirkův otec chodíval rovnou do ordinace a tam poskytoval rady zhrouceným lidem. Prý býval ve skvělé formě a pacienti se opakovaně tázali, kdy zase přijedu, že by přišli, ale čert ví, jak to vlastně bylo.

Jirka mladší mi poslal SMS." Ahoj, zdravím z Krušných hor, kde se na sjezdovce potkávám s tvým kamarádem Marko Čermákem a jeho rodinou. Klobouk dolů, ten chlápek je fakt univerzál a na svůj věk frajer i na lyžích."

Chtěl jsem napomoci seznámení a napsal jsem "Tak se s ním dej do řeči a pozdravuj ho."

Jirka vzápětí odepsal - "Když to přijde… On se většinou věnuje dcerce a jeho paní učí dětičky lyžovat. Oba jsem znal z vyprávění, ale na kopci jsem je poznal hned, jsou výrazní."

Čermákovi mají u Klínovce maringotku a tradičně tam tráví zimu, dokud sníh nesleze. Pak odjedou do Prahy a Marko na starodávný Westend na Brdy. Ale to už pomalu začíná vodácká sezóna, čundry s Paběrky… Jirka Štěrba si povzdechl - krásný život!

Marko Čermák, ten snadno rozeznatelný frajer na lyžích, bude mít v úterý 14. února dvaasedmdesát let. Jak soudí zlidovělý citát padlého politika - "kdo z vás to má?"

Marko Čermák při natáčení televizního filmu Když náš táta hrál v roce 1972

Foto: František Heřman

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6747388

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz