Dnes má svátek Drahomíra Zítra má svátek Čeněk

Sedmnáct dní plných koncertů a divadelních představení opět nabídne festival Prázdniny v Telči, který letos odstartuje v pátek 28. července. Na pěti festivalových scénách vystoupí více než stovka hudebníků, především kultovních folkových jmen jako je Druhá Tráva & Bratři Ebenové, Karel Plíhal nebo Vlasta Redl. Scénu na Panském dvoře letos oživí Mňága & Žďorp, Monkey Business a Tata Bojs.

Koncerty, pohádky, hraní v ulicích, výstavy, závody na dračích lodích, charitativní běh, výlety parní lokomotivou. To všechno už nezaměnitelně patří k festivalu Prázdniny v Telči.

„Je neuvěřitelné, kolik se toho díky místním šikovným pořadatelům během našeho festivalu děje. Před čtyřiceti lety jsme tím prvním koncertem zasadili semínko, které ale jen díky dobrému klimatu v Telči, vyrostlo do tak krásného a velkého festivalu,“ říká za pořadatele Milan Kolář a dodává: „Podobně se vloni z nápadu na narozeninové obohacení festivalu zrodila dnes už pátá plnohodnotná scéna U Lodiček, kam se hlásí hudebníci z celé ČR.“

Čtyřicátý první ročník festivalu letos na zámeckém nádvoří zahájí český zpěvák Ondřej Ruml, velký milovník jazzu, swingu a Bobbyho McFerrina, který předvede svoje pěvecké umění nejen sólo, ale i spolu s Petrem Píšou a Zatrestbandem. „Zahájení letos bude velkou poctou filmu Až přijde kocour, tak všechny zveme, ať přijdou pěkně barevní,“ dodává Milan Kolář.

Po divokém zahájení pak Telč na následujících šestnáct dní naplno ožije hudebním festivalem Prázdniny v Telči. Ten má na programu nejen koncerty na nádvoří, ale také pohádky v parku, koncerty na náměstí, tvůrčí dílny, klubové koncerty a víkendový festival na Panském dvoře a další bohatý doprovodný program.      

Tak jako každý rok v Telči vystoupí přední jména české hudební, především folkové scény.
V jedinečné atmosféře na nádvoří zámku vystoupí například Druhá Tráva a Bratři Ebenové, Javory beat, Vlasta Redl s kapelou, nebo na Anděla nominovaný herec a písničkář Vladimír Javorský. Po delší pauze zahraje kapela Condurango herečky a zpěvačky Báry Hrzánové,“ prozrazuje Milan Kolář

Dalšími taháky pak podle organizátorů budou vystoupení Karla Plíhala, Hradišťanu, nebo tradiční show Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Největší zájem je ale o dva koncerty písničkáře Pavla Lohonky Žalmana, který jeden den vystoupí se svými dřívějšími spoluhráči a kapelou Nezmaři a druhý den se současnou kapelou a písničkářem Kiďákem.

Víkendová open-air scéna na Panském dvoře letos proběhne jako vyvrcholení Prázdnin v Telči od 10. do 12. srpna. Zde si přijdou na své milovníci divočejší muziky a nočních večírků. Zahrají tu mnoha cenami ověnčené a hlavně fanoušky milované kapely Mňága & Žďorp, Monkey Business a Tata Bojs. „Součástí programu jsou každý den vždy dvě další vynikající místní kapely, stánky s pivem z minipivovarů, vybrané gastrostánky, venkovní bar a hudební scéna pod kaštany,“ dodává za pořadatele Vojtěch Kolář.   

O zakončení letošních Prázdnin se postará největších pamětník místních festivalových večírků Vlasta Redl s kapelou, kterého letos doprovodí jeho dcera Lucie Redlová.
Návštěvníci se vedle hlavního programu festivalu mohou těšit na divadelní pohádkovou scénu v zámeckém parku, buskingovou scénu U Lodiček na břehu Štěpnického rybníka a odpolední hraní na Kocouří scéně na náměstí Zachariáše z Hradce. Pro fanoušky nočních koncertů chystají pořadatelé každodenní koncerty na klubové scéně na Panském dvoře.

Prázdniny v Telči už žijí vlastním životem. To, že se festivalu takhle daří a dál roste, je úžasné. Nejvíce za to vděčíme všem divákům, kteří si Prázdniny zamilovali, a drží nás nad vodou. Hlavně díky nim máme pořád chuť a energii to dělat dál,“ uzavírá Milan Kolář.

www.prazdninyvtelci.cz.

 

Foto týdne

Jste náš host číslo

9756772

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Editor:
  Fedor Skotal

Redakce: Marty Newton

Grafika: Jana Skotalová

 

Autoři:  Jiří Černý, Mirek Černý, Jaroslav Čvančara, Ivan Doležal, Svatoslav Fiala (foto), Jiří Hampl (foto), František Heřman (foto), Hanka Hosnedlová, Vít Hrabánek, Jan Krůta, Miloslav Jakub Langer, Jaroslav Samson Lenk, Jindřich Marek, Stanislav Motl, Petr Vokoun Náhlík, Míra Navara, Zdeněk Nossberger, Sandy Nosek,Lucia Nováková (foto), Lilly Pavlak, Jan Plachetka, Milan B. Plch, Radovan Rakus, Jan J. Vaněk, Jerry Pupál Vecka, Ladislav Vencálek, Karel Cimbura Vidímský

 

Kontakt: musicopen@email.cz