Dnes má svátek Drahomíra Zítra má svátek Čeněk

Před pětapadesáti lety tam poprvé zazářil. Nyní se Michal Prokop vrací do Mekky české populární hudby se svým tradičním vánočním koncertem jako hudebník, jehož písně oslovují už několik generací posluchačů. Společnost mu bude 16. prosince dělat na pódiu Velkého sálu Lucerny kromě Framus Five i řada známých hostů.

V tomhle sále jsem téměř na den přesně před pětapadesáti lety poprvé zazpíval na Prvním československém beatovém festivalu pro širší publikum. Tehdy mě samozřejmě ani náhodou nenapadlo, že se sem budu vracet ještě v roce 2022,“ vzpomíná Michal Prokop na už proslulou hudební událost, ze které si odnesl i cenu pro nejlepšího zpěváka.

Jeho vánoční koncerty zpravidla představují vyvrcholení zpěvákova koncertního roku. Návštěvníci se mohou těšit na nejpopulárnější Prokopovi písně jako Kojej Yesterday, Blues o spolykaných slovech nebo Bitva o Karlův most, které doplní i kousky z úspěšného loňského alba Mohlo by to bejt nebe… Program vánočního koncertu navíc zpestří i celá řada vzácných hostů. Jejich seznam pro letošní rok je prozatím střeženým tajemstvím, půjde však o nejvýraznější hudební jména.

Michal Prokop je dlouhodobou stálicí české hudební scény. V jeho tvorbě se odrážejí vlivy soulu, rhythm and blues a progresivního rocku. V současnosti vystupuje s obnovenou skupinou Framus Five a s akustickým triem. Televizní diváci ho rovněž znají jako moderátora pořadu České televize Krásný ztráty. Předloni s ním vyšel obsáhlý biografický knižní rozhovor Ztráty a návraty, který se zpěvákem vedl novinář Michal Bystrov. Je členem Beatové síně slávy radia Beat a členem síně slávy ankety Anděl České hudební akademie. Je rovněž rytířem Řádu umění a literatury Francouzské republiky. Česky řečeno Chevalier des Arts et Lettres.

Foto: Ivan Prokop

 

 

 

Foto týdne

Jste náš host číslo

9756789

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Editor:
  Fedor Skotal

Redakce: Marty Newton

Grafika: Jana Skotalová

 

Autoři:  Jiří Černý, Mirek Černý, Jaroslav Čvančara, Ivan Doležal, Svatoslav Fiala (foto), Jiří Hampl (foto), František Heřman (foto), Hanka Hosnedlová, Vít Hrabánek, Jan Krůta, Miloslav Jakub Langer, Jaroslav Samson Lenk, Jindřich Marek, Stanislav Motl, Petr Vokoun Náhlík, Míra Navara, Zdeněk Nossberger, Sandy Nosek,Lucia Nováková (foto), Lilly Pavlak, Jan Plachetka, Milan B. Plch, Radovan Rakus, Jan J. Vaněk, Jerry Pupál Vecka, Ladislav Vencálek, Karel Cimbura Vidímský

 

Kontakt: musicopen@email.cz