Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Státní svátek Zítra má svátek Silvie

Nezmaři - Antonín Hlaváč, Šárka Benetková, Pavel Jim Drengubák a Pavel Zajíc

Už celé čtyři desítky let se setkáváme na pódiích s českobudějovickou folkovou kapelou Nezmaři. A k tomuto zmíněnému jubileu si Nezmaři připravili mimořádný koncert na domácí půdě, a to v Domě kultury Metropol v jihočeské metropoli. Koncert se uskuteční již 10.května v 19 hodin a podle slov organizátorů bude trvat nejméně tři a půl hodiny.

V pečlivě připraveném programu hodlají jubilanti přizvat na pódium všechny dosud žijící členy kapely, kteří se publiku připomenou některou z nezmarských písniček a následně potom i ukázkou ze svého současného repertoáru. V této souvislosti zde figurují jména, která v hudebním světě rozhodně nebyla zapomenuta - Luboš Hrdlička, Zdeněk Svoboda, Jaroslav Matějů, Pavlína Jíšová, Monika Vodičková, Lenka Slabá a chybět nebude pochopitelně ani Miki Ryvola.

„Musíme se také pochlubit, že máme i své vlastní pivo, z pivovaru Antoš ve Slaném, které se bude čepovat v předsálí v den koncertu. Takže návštěvníci budou moci ochutnat speciální desítku Zajíc anebo dvanáctku Nezmarské jubilejní,“ přibližuje Pavel Jim Drengubák nevšední pivní bonbonek květnového pořadu.

Druhou polovinu koncertu pak zahájí populární filmové melodie v podání kvinteta Symfonického orchestru Českého rozhlasu, který bude pak pokračovat společně s Nezmary s netradičním provedením právě písniček jubilantů. Finále jako obvykle bude samozřejmě patřit společnému vystoupení všech účinkujících a jak je téměř pravidlem, určitě se přidá i sál.    

Samozřejmě, že taková událost, jako je čtyřicet let trvání kapely, musí být prezentována také v pražské Lucerně, a to na podzim – konkrétně 10.listopadu – ve společném koncertě s rovněž jubilujícím plzeňským Copem. Takže se máme opravdu na co těšit.      

Foto: Lubor Mrázek

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6700424

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz