Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Berta Zítra má svátek Jaromír

Přelet M. S., host Notování v r. 2012, si tentokrát zahostuje podruhé (Foto Rejka Balcarová)

Stejně jako minule jsem byl i tentokrát dostrkán osudem k tomu, abych reportáž ze základního kola, tentokrát šestého a v ročníku posledního, kde se rozhodovalo i o semifinalistech, napsal já. Učinil jsem tak rád u vědomí, že vedle dvou odkazů v příštím odstavci se v tomto článku budu moci opět věnovat hlavně příštímu večeru, 1. březnu 2018, kdy proběhne 1. semifinále XV. ročníku Notování.

Než se ale na 1. březen vrhneme, prosím čtenáře, aby si otevřeli reportáž  http://www.notovani.cz/rec-6-zakladnim-kole-xv-rocniku-notovani-1-2-2018/. Vlastně i nečtenáři by v ní mohli být zaujati fotkami a hlavně videem vítězné písně večera a ne-li, tak ať se podívají aspoň zde http://www.notovani.cz/vysledky-6-zakladniho-kola-xv-rocniku-notovani-1-2-2018/ na to, jak 6. kolo dopadlo a kdo postoupil do semifinále… Se základními koly Notování se rozlučme fotkou vítězné kapely 6. kola Notování a pokračujeme dál!

 

Skupina MeziMěsto, vítěž 6. základního kola Notování   (Foto Rejka Balcarová)


1. semifinále jubilejního XV. ročníku Notování proběhne 1. března od 19:30 v pražském Music City Pointu http://www.notovani.cz/kudy-music-city/ a uvidíme v něm skupiny

Jakodoma z Prahy, jež postoupila díky diváckým preferenčním hlasům,

Kupodivu z Brna, postoupivší rozhodnutím Rady Notování,

Větrno z Liberce, jež postoupila díky diváckým preferenčním hlasům,

Z hecu z Prahy, která postoupila na podkladně diváckého hlasování na písničky,

trio LeDva z Prahy, postoupivší rozhodnutím Rady Notování,

a písničkáře Láďu Zítku z Bystřice nad Pernštejnem, který postoupil díky diváckým preferenčním hlasům.
A budou to opět především diváci přítomní v sále, kdo rozhodne o tom, kdo postoupí do finále!

 

Přelet M. S. v sezóně 2006/2007, kdy soutěžil a téměř vyhrál v Notování   (Foto archiv)

Hostem 1. semifinálového večera bude zpěvné trio nejoblíbenějších učitelek v republice, Přelet M. S. z Blovic. Před jedenácti lety, tento soubor, tehdy ještě kvartet kapelnice Romany Tomáškové, Jany Ježkové, Romany Žežulkové a Bobiny Horvátové (která v září 2009 ze skupiny odešla), se podělil o vítězství v diváckém hlasování ve finále IV. ročníku Notování (2006/2007) se skupinou Bodlo z Chodova u Karlových Varů... V těchto dnech Přeletky slaví třináct let od založení skupiny, během kterých na svém webu evidují sedmnáct ocenění významných natolik, že stála za zapsání. Vyšla jim dvě řadová alba a loňského roku nazpívaly spolu s legendou plzeňského trampingu a nestorem mezi trampskými bardy Béďou Šedifkou Röhrichem (*1935) unikátní album známých i méně známých trampských písní pod názvem Šedifky a Přeletky aneb Ze starých zpěvníků. Poslední jmenované CD a možná i některé z předchozích budou mít děvčata určitě s sebou, takže přijdete-li a pořídíte-li si desku, budou vám moci zazpívat kdykoliv i u vás doma. Už proto stojí za to na první semifinále Notování přijít.

Více informací o Notování najdete na http://www.notovani.cz/ ,
na https://www.facebook.com/groups/130783622398/
a na http://bandzone.cz/fan/radanotovani .


 Přelet M. S. při nahrávání CD Šedifky a Přeletky s Béďou Šedifkou a techniky Přemkem Haasem a Cainem v r. 2017   (Foto archiv)

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6639989

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz