Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Michal Zítra má svátek Jeroným

Po letní pauze vstoupil do druhé části jihočeský koncertní cyklus Večery s.…. Zakladateli tohoto projektu, který byl odstartován v lednu letošního roku, jsou Jaroslav Hnízdil, kapelník Spolektivu, a Vašek Koblenc z kapely Bonsaj 3. Neopomenutelným dodatkem je ale skutečnost, že patronem těchto muzikantských akcí, odehrávajících se v pátečních  večerech na scéně Divadla U Kapličky ve Čtyřech Dvorech (předměstí Českých Budějovic), je populární písničkář Pavel Žalman Lohonka. Ten také pilotní lednový večer s úspěchem zaštítil svou účastí.

Záměrem zmiňovaných cyklů je snaha představit na oficiální scéně kapely a písničkáře začínající, nebo málo známé, ačkoliv jsou kvalitní. Projekt je zaměřen na folk, country, trampskou písničku a další spřízněné žánry, nezříká se ani širšího rozevření žánrových nůžek třeba v podobě šansonu, džezu apod.

„Chceme tyto kapely a jednotlivce dostat do širšího povědomí veřejnosti. Mnohdy se jedná třeba jen o startovní našlápnutí, záleží pak na zájmu veřejnosti a na kapelách samotných, jak se vše bude vyvíjet dál,“ říká Jarda Hnízdil, který pevně věří, že se cyklus zaběhne a stane se samozřejmou součástí jihočeské hudební scény.

V prvním poprázdninovém úvodním koncertu figurují jména písničkáře Honzy Jandy, zaběhaného X-tetu a portovního objevu s početným fandovským klanem – Nahy a Bagr. Říjen pak prezentuje folkovou a nikoliv neznámou kapelu Jen tak tak, McBerds se směsicí irského folku, gypsy a džezu, a v neposlední řadě Bonsai 3, kde folkový sound umocňuje violoncello.

Listopadový termín slibuje rockera s křehkou duší Mirka Baldrycha, folkový Akorát a akustický rock v podání Seeking Horizon. A v prosinci se pak můžeme těšit na Spadané listí, kde folk doplňuje šanson a zpívané příběhy, na a´capellový Vioces Gaudi a domácí Spolektiv, který se zaručuje za příjemnou předvánoční atmosféru. Pořadatelé navíc nevylučují možnosti spontánních sessionů po skončení oficiálního koncertování.

Více o plánovaných kapelách, koncertech i možnostech předprodeje vstupenek se můžete dozvědět na: www.spolektiv.cz/vecery-s

 

     

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6649411

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz