Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Šarlota a Zoe Zítra má svátek Státní svátek

Daniel Hůlka oslavil v prosinci 25 let na české hudební scéně. Foto Martin Paldus

Muzikálový hrabě Dracula, operní Don Giovanni a ikona české pop-music Daniel Hůlka oslaví 1. června své 49. narozeniny. Jako téměř každý rok, i letos Daniel chystá narozeninový koncert, tentokrát v Divadle Broadway, kde se jeho podmanivý baryton rozezní v sólových písních, duetech a tercetech.

Koncert bude již tradičně rozdělen na tři části (klasickou, muzikálovou a písničkovou), které skvěle reprezentují široký záběr jednoho z našich předních interpretů. Těšit se můžete na Danielovy největší hity, ale také na oblíbené písně, které v jeho podání již dlouho nezazněly. Pomyslnou třešničkou na dortu bude také několik nových písní.

 

 

Daniel Hůlka vystudoval operní zpěv, na narozeninovém koncertě se proto diváci dočkají i několika ukázek klasické hudby.  Foto Martin Paldus

Novinkou pro dlouholeté fanoušky a fanynky bude zcela nový tvůrčí tým, který na koncertě vystoupí společně s Danielem. Malá kapela talentovaných hudebníků složená z Jiřího Březíka, Veroniky Savincové a Aleše Hávy, překvapí posluchače především tím, že se během koncertu postupně rozezpívá celá.

 

Nový tvůrčí tým talentových hudebníků - Aleš Háva, Veronika Savincová a Jiří Březík 

Daniel Hůlka s přibývajícími léty hudebně zraje jako víno a během koncertu své příznivce vezme na cestu po Schodech do nebe až do Ráje. Budete si s ním moci zavzpomínat na jeho velké muzikálové hity, dozvíte se o jeho Šrámech lásky, připomenete si kultovní píseň z filmu Titanic a budete-li pozorně naslouchat, třeba dokonce ucítíte, jak se Daniel dotýká vašich řas.

 

Vstupenky na http://www.divadlo-broadway.cz/program nebo v síti Ticketportal.

 

Barbora Klementova

Foto: Martin Paldus a archiv Dana Hůlky

 

 

                                                                                                    

 

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6698411

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz