Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Šarlota a Zoe Zítra má svátek Státní svátek

Legendární brněnská trampská skupina Ozvěna sice v létě 2014 oficiálně ukončila svou koncertní činnost, ale k radosti svých fanoušků udělají sem tam výjimku. A zájem o jejich vystoupení je obrovský. Když loni v říjnu v brněnském klubu na Leitnerce mimořádně uspořádali 245. Večer Písní táborových ohňů (k Pittovým narozeninám) přišlo tolik diváků, že nestačily ani všechny židle z vedlejší hospody, ze šatny kapel a z kanceláře klubu a pár desítek návštěvníků muselo tedy koncert absolvovat takzvaně na stojáka.

Pro všechny příznivce Ozvěny a trampské muziky máme dobrou zprávu. Tento vzkaz vás bezesporu potěší:

Milí kamarádky a kamarádi, přítelkyně a přátelé, příznivkyně a příznivci,

ačkoliv jsme před třemi lety vyhlásili, že končíme s koncertováním, nachystali jsme pro vás na sobotu 13. května 2017 festiválek Písničky z Leitnerky 2, tentokrát v sevřenější podobě, která se vejde do sobotního odpoledne. Pozvání přijaly známá skupina ŠPUNT z Přerova i neudolatelná FALEŠNÁ KARTA z Nového města na Moravě a samozřejmě se na svůj recitál těší i brněnská OZVĚNA. A slíbeno máme i překvapení - naši přátelé ze severu (ač za těch skoro dvacet let neuvěřitelně intenzivního koncertování téměř k smrti už vyčerpaní vyhlásili stop na dobu zcela neurčitou) neodolali pozvání a přece jenom (tak trochu na zapřenou) přijedou svými písničkami na oplátku zase potěšit nás. K tomu jsme je zlanařili při krásném březnovém výletu do Ostravy a okolí s prima večerním koncertem a vyčerpávajícím sejšnem na chajdě kdesi za Vřesinou až hluboko do mrazivého, slunečného a sněhem pocukrovaného rána.

A bude z naší strany poctivé přiznat, že k uspořádání tohoto druhého festiválku na Leitnerce nás vyprovokovalo, jak vás na podzimní P.T.O. k Pittovým šedesátinám přišlo o hodně víc než by se do sálu normálně vešlo a krásně jste nás pohladili po duši.

Za Ozvěnu Žralok, www.ozvena.eu

 

 

 

 

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6698451

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz