Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Teodor Zítra má svátek Nina

Světově uznávaní umělci otevřou svou duši Václavu Havlovi na pražském Žofíně. Přijede i Ivan Král.

Mezinárodním projektem The Parliament Of Souls si začátkem listopadu v Praze připomenou Václava Havla i zahraniční umělci. Joe Lynn Turner (USA), Celeste Buckingham (USA/SK), Ivan Král (CZ), Chantal Poullain (FR), Justin Lavash (UK) a Juwana Jenkins (USA) pro něj nazpívali anglicko-francouzskou verzi skladby Vláda dušiček a živě vystoupí v rámci premiéry videoklipu k této skladbě v Paláci Žofín 5. listopadu od 19 hodin. Nově účast na koncertě přislíbil známý český hudebník žijící v USA, Ivan Král.

Hudbu ke skladbě Vláda dušiček napsal skladatel a producent Zdeňek „Berry“ Beran na text Michala Horáčka ze sbírky Český kalendář. Beran je také autorem celého projektu The Parliament Of Souls, ke kterému se také ještě natáčí dokumentární film s názvem In Love We Trust režiséraJanka Cingroše.

„Minulý týden jsme dotáčeli pěvecké party s Juwanou Jenkins a Justinem Lavashem a také recitaci Chantal Poullain ve francouzštině. Tento týden ještě točíme poslední rozhovory pro dokument a postupně míříme do finále." říká Beran.

 

Justin Lavash (UK)

Všechny hlavní hvězdy projektu Joe Lynn Turner (Deep Purple, Rainbow či Yngwie Malmsteen), Celeste Buckingham, Justin Lavash, Juwana Jenkins a Chantal Poullain se také objeví na pódiu žofínského paláce a živě zazpívají většinou v netradičním komorním obsazení. Ivan Král svou účast na galavečeru potvrdil teprve tento víkend.

„To je krása a láska. Gratuluji. Klid a vychutnávání, toho si moc vážím. Moc se těším na tuto krásnou věc,“ vyjádřil se Král ke své účasti na projektu.

Kromě nich vystoupí také například Oskar Petr trio, Leona Machálková, František Segrado, Ondřej Ruml a mnoho dalších.

„Je mi velkou ctí a potěšením spolupracovat s tolika zapálenými lidmi, profesionály, kteří chtějí tento projekt dotáhnout na nejvyšší dosažitelnou úroveň.“ dodává koordinátor projektu Jakub V. Mírek.

 

 

Mezinárodní projekt The Parliament Of Souls chtějí autoři i umělci věnovat všem lidským duším, vzpomínce na duše těch, kteří s námi už být nemohou, a také Václavu Havlovi. Návštěvníci koncertu dostanou placku ve tvaru srdíčka, kam si budou moci dopsat jméno toho, koho si chtějí připomenout. Výtvarného řešení se v projektu ujala malířka a ilustrátorka Kateřina Skořepová.

„Myšlenka tohoto projektu mě hodně zaujala. Dnešní hektická doba totiž duši moc nepřeje a často na ni zapomínáme. Přemýšlela jsem, jak toto téma uchopit výtvarně, protože ztvárnit duši není vůbec jednoduché. Vycházela jsem z předpokladu, že každá duše má svého anděla strážného, který nad ní bdí a chrání ji. Jsem přesvědčená, že toto spojení není přerušeno ani smrtí a pouto mezi duší a jejím andělem přetrvává dál,“ vysvětlujeSkořepová.

Záštitu nad slavnostním galavečerem na Žofíně převzal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Lístky je možné zakoupit pouze v rámci crowdfundingové kampaně na podporu projektu na serveru Hithit.

 

 

Více: https://www.facebook.com/theparliamentofsouls

http://www.joelynnturner.com/news/PARLIAMENT-OF-SOULS-INTERVIEW/

 

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6694066

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz