Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Olivie a Oliver Zítra má svátek Bohumil

Michal Prokop

Dvoudenní festival Krásný ztráty – Live 70, na kterém ve dnech 12. – 13. srpna v přírodním amfiteátru v Lokti nad Ohří oslaví sedmdesátiny český rockový zpěvák Michal Prokop, hlásí nové jméno v programu. V pátek se mezi legendami české rockové scény objeví také jedna z nejvýznamnějších domácích artrockových formací 70. a 80. let Progres 2. Nahradí slovenské Collegium Musicum, jež muselo odříct účast z důvodu nemoci klávesisty Mariána Vargy.

Collegium Musicum ve svém prohlášení uvádí: „Je nám to veľmi ľúto, ale kvôli zhoršenému zdravotnému stavu Mariána Vargu musíme zrušiť vystúpenie na oslave narodenín Michala Prokopa. Všetci veríme, že sa čo najskôr zase vrátime na koncertné pódiá.

Michal Prokop k tomu dodává: „Na tom jevišti se člověk pořád cítí jako dvacetiletý kluk, ovšem bohužel to tak úplně už pravda není. Přeju brzké uzdravení.“

Collegium Musicum

Progres 2 vystoupí v sestavě, která připomene obě zásadní éry v kariéře této významné brněnské skupiny. Tedy tu, kdy byl jejím frontmanem kytarista a zpěvák Pavel Váně i následující, v níž se hlavních vokálních partů ujal klávesista Roman Dragoun. Ten zahraje na Krásných ztrátách i se svou současnou kapelou T4. V Progresu 2 oba frontmany doplní další slavní hudebníci brněnské artrockové líhně, kytarista Miloš Morávek, basista Pavel Pelc a bubeník Jan Seidl.
Pavel Váně k vystoupení Progresu 2 na Krásných ztrátách uvádí: „Na narozeninách letitého kamaráda Michala Prokopa rádi zaskočíme za kapelu Collegium Musicum. Jsou to nejen naši doboví souputníci a občasní rivalové, ale taky staří kamarádi a v mém případě dokonce někdejší spoluhráči.

Progres 2

Další program zůstává, v pátek mimo jiné zahrají například Vladimír Mišík s ETC, Karel Kahovec s George & Beatovens nebo Michal Prokop v triu s Lubošem Andrštem a Janem Hrubým. Sobota patří mladším gratulantům k narozeninám Michala Prokopa (mj. Jananas, Zrní, Vojta Dyk, Tata Bojs). Vyvrcholením festivalu bude vystoupení samotného oslavence s jeho kapelou Framus Five a Karlovarským symfonickým orchestrem, v jehož rámci zazní vůbec poprvé naživo také legendární skladba Město ER. Reedice stejnojmenného alba původně z roku 1972 bude na koncertě slavnostně pokřtěna a premiérově prodávána za výhodnější cenu.

 

Vladimír Mišík a ETC

 

Vojta Dyk

 

Tata Bojs

Program najdete na festivalkrasnyztraty.cz.

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6654133

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz