Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Zlata Zítra má svátek Andrea

Další ze série mimořádných akustických koncertů připravil renomovaný stavitel hudebních nástrojů Rosťa Čapek na pondělí 2. května znovu do pražského hotelu Pyramida.

Z Tennessee, USA, k nám přijedou dva výborní muzikanty: Steve Kaufman a Gary "Biscuit" Davis, pro kterého je to jeho první a jediné vystoupení v Evropě! Steve Kaufman je dnes již kytarovou legendou. Jako jediný v historii se stal trojnásobným vítězem soutěže National Flatpicking Championships (Národní mistrovství ve flatpickingu).  Jeho repertoár zahrnuje mnoho hudebních stylů - bluegrass, swing, irskou hudbu, folkovou a country klasiku. Vydal několik desítek instruktážních CD, DVD a škol hry na různé strunné nástroje.
Gary "Biscuit" Davis je excelentní banjista a skvělý showman. Gary vede již od roku 2002 kapelu jedné z nejpopulárnějších country zpěvaček Dolly Parton. Třikrát zvítězil v Národním mistrovství o nejlepšího hráče na banjo.
Jako host večera vystoupí Prague Ukulele Band - kapela hrající jak na tradiční typy ukulele, tak jejich odvozené varianty. V rámci koncertu proběhne také malá výstava různých ukulelových nástrojů. Vstupenky na koncert, který se koná v pondělí 2.května od 19:30 v Hotelu Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6 objednávejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .
Plán hlediště s cenami jednotlivých vstupenek (od 190,- Kč) a bližší informace o koncertě naleznete na www.capek.us.

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6642887

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz