Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Xenie Zítra má svátek René

Zleva Miki Ryvola, Pavel Kopřiva, vzadu Pavel Zajíc

Každoročně na podzim připravuje vydavatel Pavel Kopřiva přehlídku Volání větru v brněnském Semilassu. Letos byla spojena s křtem dvou produktů – Velkého slovníku hantecu a nového CD písniček Wabiho Ryvoly Nekončící cesta. V úvodním slovu před křtem, při němž bylo album polito moravskou slivovicí (já ho nepolil, bylo mi líto cédéčka i té slivovice, kterou jsme potom dopíjeli s Verunkou Stráníkovou), v úvodním slovu jsem přiznal své překvapení, když jsme si nad scénářem televizního cyklu Zvláštní znamení touha uvědomili, že mezi trampskými velikány jako byli Bob Hurikán, Géza Včelička, Jarka Mottl, Eduard Ingriš a další nám chybí nejméně jedno jméno – Wabi Ryvola.

Překvapilo mne to, Wabi je pro mě pořád souputník, kamarád, svědek na svatbě… Jenže on patří už i do historie. Nic to nemění na tom, že stále patři i do současnosti. Wabi byl s námi v sále, cítili jsme to, i jeho vedle stojící mladší bráška Miki to cítil.

A jak tak průběžně bilancujeme průběh natáčení, z něhož už máme možná polovinu nahrubo natočenou, vychází nám jeden jednoznačný závěr. Wabi Ryvola, při vší úctě k otcům zakladatelům, je nejvýznamnější autor stoleté historie českého (a slovenského) trampingu.

 

Večerem provázel Franta Trnčák, moderátor nejposlouchanější rozhlasové stanice na Moravě, Rádia Čas

 

Nastupuje chrudimská Chrpa, letitá trampská kapela

  

Chrpa

 

Chrpa

 

Brněnská trampská skupina Přístav, plno energie a skvělé muziky, která zvedala ze židlí i pamětníky v přísálí 

 

Přístav

 

Přístav

 

 

Zátiší se slivovicí a Velkým slovníkem hantecu.

 

Křest Velkého slovníku hantecu

 

Velký slovník hantecu je dílem kolektivu autorů - mezi nimi Jan Hlaváček (uprostřed). Spolupracovali frontman divné kapely Loš Brňos Radek Rettegy, klasici z Folk teamu Pavel Kopřiva a Roman Venclovský, oblíbený interpret hantecu Pavel Čiča Jelínek, falzetový zpěvák Synkop 61 Michal Polák a rocker Oldřich Veselý. Je to čin nejen trochu recesistický, je to čin záslužný. Brněnský argot rychle zaniká, mladí už mluví jinak.

 

 Verunka a Luboš Stráníkovi přijeli až z Českého Jiřetína, vesnice na hřebenu Krušných hor

 

Hudební lídr brněnských Rowers Jiří Jordán Vobora vstal a šel se podívat, jestli jsou ti Stráníci opravdu jen dva, tolik to bylo muziky

 

 

Stráníci

 

CD Nekončící cesta Wabiho Ryvoly

 

 Mnoho kmotrů

 

 Zleva Pavel Zajíc, Pavel Kopřiva, Fedor Skotal, Pavel Čiča jelínek. Taky jsem si chvíli připadal jako Pavel

 

 Křest CD Nekončící cesta Wabiho Ryvoly

 

 Myslím, že Miki vyléval slivovici tentokrát bez lítosti – čekala ho noční cesta za volantem až do Kladna

 

Miki Ryvola a přátelé - Jim Grengubák a Pavel Zajíc

 

Miki Ryvola a přátelé - Jim Grengubák a Pavel Zajíc

 

 Miki Ryvola

 

 

T.E. Band s hostujícím sólovým kytaristou Pedro Šnévajsem, jinak hráčem Karabiny

 

T.E. Band

 

 

T.E. Band

 

 

Říkal Pavel Kopřiva, že každé Volání větru musí končit Karabinou, jinak diváci začínají odcházet. Čičovi Jelínkovi to sice není moc po vůli, ale je to velká čest

 

 

Karabina

 

Karabina 

 

Skvělé a spokojené publikum

Foto Jiří Pichl

 

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6739495

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz