Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Xenie Zítra má svátek René

Většina čtenářů novin patrně pod zkratkou GP zná Grand Prix, Velkou cenu motoristů, ale když je GP v Semaforu a má pořadové číslo 124, je jasnější, že jde o Gospel party, už hezky dlouho vyprodaný pořad Zuzany Stirské a jejího zpěváckého sdružení. Zuzana o jeho vzniku vypráví, jak sama neuspěla po návratu ze zahraniční části svého života v několika konkurzech, protože neměla ani věk pod 25 let, ani míru nad 180 cm, a proto se nakonec rozhodla, že si udělá kapelu sama, v níž budou lidé bez ohledu na míry, váhy, roky, zdraví, nemoci atd.  Už v této chvíli se Semafor chechtá – a pak ještě mnohokrát během večera – slovům zpěvačky, která pamatuje vyprodaný Semafor ještě na Václavském náměstí, jenže to jí bylo jako dětské zpěvačce deset…

Mezi návštěvníky, kteří hustě plnili divadelní sedadla, byli k nepřehlédnutí Uršula Kluková s Květou Fialovou, stejně jako Ladislav Frej, a tak jako bylo pestré publikum, ukrývali se v jednotných červených hábitech s písmeny GOSPEL TIME asistentka šéfredaktora, porodní bába, šachový mistr, dirigent symfonického orchestru, doktorka brouků, psycholožka, student herectví, nejhlubší bas široko daleko, studentka hudební školy, inženýr přes počítače atd.

Dirigent Pavel Hryzák si zadirigoval, Pepa Fousek (jehož Až mě andělé se hrají nejen v rádiu, ale v každém druhém krematoriu) napsal text k tradiční úvodní písni, v níž to jiní  andělé rozjedou, jako neúmyslná  textařka se představila Kolenovrtem sama Zuzana Stirská a velké ovace si zasloužila její nejmladší dcera Sany doprovodnou hrou na harfu k písni Elvise Presleyho a závěrečným harfenistickým  majstrštykem ze Smetanovy Vltavy.

Překvapením první půlky byl křest knihy Evy Kalivodové-Štichové, která neměla jen fialovou obálku, ale i Květu Fialovou jako kmotru. To africký gospel za doprovodu bubínků už takovým překvapením nebyl, protože Gospel time zpívá lecjaké žánry, pokud se mu líbí.

 

 

Druhá půle začala nejen známým hitem Na shledanou krokodýle, ale obvyklá ukázka neskutečného basu Petra Mičky v spirituálu Deep river se stala číslem celého souboru a prezentace dalších sólistů pokračovala italskou árií v podání šachisty Vaška Staňka, představením různorodosti profesí jednotlivých zpěváků i vzpomínkou na Pavla Dostála písní Jidáš, k níž napsal bývalý pan ministr text.

Hosty druhé půle byli Uršula Kluková a Ladislav Frej, ale Zuzana si našla v hledišti i bývalého bubeníka např. Michala Tučného Tomáše Suchomela a dokázala ho přemluvit, aby usedl za bicí a a střihl si bez jakékoliv zkoušky jednu country písničku s celým souborem.

Moc příjemný večer, který opravdu drží semaforskou tradici ve své bezprostřednosti, skončil velkým sborem, jehož členy byli nejen původně operetní herec Ladislav Frej, ale i Uršula Kluková, rozesmávající Semafor každou větou i každým pohybem.

Vánoce začnou pro Gospel time vyprodanou  vánoční party 15. prosince a vyvrcholí na Hod Boží 25. prosince koncertem v kostele sv. Šimona a  Judy. 

  

Foto:gospeltime.cz

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6739533

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz