Dnes má svátek Drahomíra Zítra má svátek Čeněk

Na pódiu v Třeboni: zleva Vlasta Redl a ředitel festivalu Pavel Bárny Barnáš, dřívější Redlův spoluhráč

Buty, Vlasta Redl či Jan Budař budou patřit k hvězdám letošního ročníku multižánrového festivalu Okolo Třeboně, jehož 22. ročník se odehraje od 28. do 30. června 2013. Opět tedy naplní heslo „Prázdniny začínají v Třeboni“. Až do září pak následuje série hudebních a dalších akcí: organizátoři z agentury Bárny chystají například společné vystoupení kapely Nezmaři s Big Bandem Českého rozhlasu, Klasiku na jihu s Lenkou Filipovou a jejím projektem Concertino, návrat kapely Katapult nebo plavecké radovánky na pláži Ostende.

Mladé kapely a písničkáři mají letos mimořádnou šanci zaujmout jako předskokan kapely Buty a rozjet páteční koncert. Zájemci mohou do 25. března poslat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. svoji nahrávku v MP3 nebo odkaz na youtube. „Náš koncert bude výjimečný i tím, že si posluchači mohou na tuto adresu psát o písně z našeho repertoáru, které by chtěli v Třeboni slyšet. Počítáme, že se koncert trochu protáhne, možná až na tři hodiny,“ řekl Richard Kroczek.


Hostem festivalu Okolo Třeboně byl i Karel Plíhal    Foto Tonda Volf

Program festivalu Okolo Třeboně bude opět nabitý a zachová všechny osvědčené akce a stálice. Nebude chybět Divadlo Járy Cimrmana či cykloturistický závod, který letos chystá nové zpestření. „Obecně lze říci, že se chceme ještě víc opírat o to, co se v Třeboni osvědčilo. Máme nač navazovat už od dob Petra Voka, kdy toto město patřilo k vyhlášeným kulturním centrům. A kulturnosti není nikdy dosti,“ podotkl ředitel festivalu Pavel Barnáš. Do konce března se mohou organizátorům hlásit mladé kapely, které mají zájem hrát na scéně Houpací kůň.

Přípravy už začaly a jednou z doprovodných akcí je výtvarná soutěž pro školy. Její druhý ročník nově rozšířila fotografická část pro veřejnost. Jmenuje se Okolo Třeboně v obrazech a má dvě disciplíny: výtvarná díla nakreslená či namalovaná, a fotografie.

Úkolem pro výtvarníky je namalovat plakát na festival Okolo Třeboně. Do fotosoutěže mohou lidé přihlásit snímky, které se tematicky týkají festivalu – tedy přímo hudby, a doprovodného programu. Dětská soutěž v malování bude probíhat ve třech kategoriích, fotosoutěž na kategorie rozdělena nebude.“

Běh Járy Cimrmana    Foto: Jana Škrabánková

Podrobnosti najdou zájemci na www.okolotrebone.cz. Uzávěrka soutěže je 31. května 2013. Více na www.okolotrebone.cz a Facebookových stránkách festivalu.

Mezi účinkujícími bude jako každý rok kapela Nezmaři, připomínající si letos 35 let existence – své narozeniny hodlají slavit přímo na pódiu. Celý program festivalu Okolo Třeboně bude na webových stránkách www.okolotrebone.cz zveřejněný 15. března, kdy také začne prodej vstupenek na jednotlivé koncerty. Už nyní si ale lidé mohou koupit zvýhodněný balíček na celý festival.

Další informace: Pavel Barnáš, - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Foto týdne

Jste náš host číslo

9756879

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Editor:
  Fedor Skotal

Redakce: Marty Newton

Grafika: Jana Skotalová

 

Autoři:  Jiří Černý, Mirek Černý, Jaroslav Čvančara, Ivan Doležal, Svatoslav Fiala (foto), Jiří Hampl (foto), František Heřman (foto), Hanka Hosnedlová, Vít Hrabánek, Jan Krůta, Miloslav Jakub Langer, Jaroslav Samson Lenk, Jindřich Marek, Stanislav Motl, Petr Vokoun Náhlík, Míra Navara, Zdeněk Nossberger, Sandy Nosek,Lucia Nováková (foto), Lilly Pavlak, Jan Plachetka, Milan B. Plch, Radovan Rakus, Jan J. Vaněk, Jerry Pupál Vecka, Ladislav Vencálek, Karel Cimbura Vidímský

 

Kontakt: musicopen@email.cz