Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Dorota Zítra má svátek Alexandr

Vítězná kapela Orangees s pořadateli

No co vám budu povídat, v sobotu 27. října k nám do Rataj nad Sázavou přišla sněhová bouře. To je možná slabý slovo, bouře je něco jemnýho, skoro dámskýho... Todle spíš vypadalo, jako by se čerti vůbec neženili ale měli teplej mejdan, gayové z celýho pekla podzemskýho řádili, pařili, řvali, rvali se a nahoru plnejma lopatama házeli to bílý svinstvo, který se normálně jemně a potichu snáší k zemi.


Ale po pořádku. Do Rataj sem vyrazil v sandálech už ve středu předtím, protože moji kámoši cikáni ze spolku Romodrom u nás dělali školení pro kdekoho. Musím jen dodat, že to měli výtečně zorganizovaný, program na minutu přesnej, no já na to čuměl jak gadžo.


Tak takhle to začínalo...


...nejdřív do šatny...


...rychle na panáka, nebo na pivo...


...a už začínáme - kapela NoThinG

Blížil se sobotní FAK, bylo přes vosumdesát vobjednávek na lístky, no to se nám eště nestalo. Pátek vodpoledne - super počasí, já si lebedil v oblíbenejch kraťasech a sandálech. A řikal sem si - sakra, to vypadá, že doplatíme včecky letošní ztráty. A v sobotu dopoledne déšť, v poledne občas vločka a ve dvě hodiny začal ten pekelnej mejdan. Ve dvě deset první telefonát, že v Praze je pět čísel sněhu, kára na letňákách a že se tedy vomlouvaj. A pak to jeden za druhym vodřikali. V duchu sem si řikal: třeba nepřijedou ani kapely! Přijely všechny a načas. I skvělej konferenciér Honza Tomek z Rádia Beat přijel včas. Narozdíl vod diváků, který skoro nepřijeli a platilo jich asi vosumnáct. Tak sme mazali do Janovic k bankomatu abysme měli na cesťáky, vítězný kapele Orangees z Prahy sme hlavní cenu 5 000,- poslali vo dva dny pozdějc a šli sme si s brekem dát panáka na bar.


Frontman kapely Feet of Clay


Zamčená hlava z Hořic v PodkrkonošíPořadatelé Festivalu Amatérských Kapel Kateřina a Ota Kmínkovi, mezi nimi moderátor večera Honza Tomek z Rádia Beat

Nutno říct, že kapely hrály výtečně a už během večera sme si vytipovali předkapely na příští rok. Kerý uvedou na jeviště pivovárku hvězdy naší hudební scény a samy se tak představí publiku. Protože kde jinde to je možný? Dát příležitost začátečníkum! A bacha! Kapela NoThinG z Bystřice u Benešova přijela ve věku vod dvanácti do vosumnácti let! Dvanáctiletej Honza Chudan tu svou kytáru stíral jak starej rocker!

No a večer se pekelníci uklidnili, na zemi nechali to bílý studený hnusný, a já vzpomínal na svý vykšeftovaný kanady vod toho lampasáka z vojenskýho cvičení. Ty stály v Praze v dílně, páč v předsíni je ze zcela pochopitelnejch důvodů mít nesmim. Tak sem si v tom svinstvu liboval v sandálech. Brrr.

No co vám budu povídat...


Žralok ve zdi
Feet of Clay


Afterpills Factory


Příprava volby nejlepší kapely festivalu


Zpěvačka čáslavské Nanosféry


Čáslavská Nanosféra


Tradiční losování o metr piv


Nezapomeňte, že je "dušičkový víkend"Vítězní Orangees


Festival skončil a zbyla jen vzpomínková kniha...

Foto: Otýlie Diatková

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6276710

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz