Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Michal Zítra má svátek Jeroným

Radka Fišarová

Všiml jsem si na YouTube takové šlapající písničky, kterou shodou okolností napsal člověk, jehož léta znám. Jerry Vecka zvaný Pupál, v literární tvorbě používající v poslední době pseudonym Colorado Jerry. Je z amerického Colorada, předtím ovšem z Brna, ale to je už dlouho, skoro padesát let. Tak jsem Jerrymu Pupálovi napsal, a on ten příběh napsal nám.(ň)

„Znal jsem jediného kováře mezi trampskou čeledí. Vlastně se skromně nazýval kovářem uměleckým. Viděl jsem na vlastní oči bránu, kterou vykoval a zhotovil u vjezdu do bývalého majetku kamaráda Pekáče. Práce vzorná, kterou jsem ocenil. Ten umělecký kovář byl znám pod jménem Lampa. Kytarový a pěvecký nezmar, který vydržel hrát a zpívat hodiny. Viděl jsem video, v kterém neměl vůbec čas pozvednout sklenici, natož si dát zasloužené loknutí zlatistého moku. To se dá opravdu ověřit, když si pustíš Rudiho DVD ze IV. světového potlachu v Coloradu.

 

Luboš Dvořák - Lampa (s kytarou)     Foto Zdeněk Mičík

Vzal jsem to zdlouhavě. Tady vznikla moje píseň Kovářské blues. Na počest zemřelého kamaráda Luboše Dvořáka zvaného Lampa z kanadského Vancouveru, předtím ovšem z Brna. Spolu jsme tu písničku hráli na potlachu TPHB Calgary. A spolu jsme ji i zanotovali. Potom jsme spolu hráli u Pekáče, ale tam s námi nebyla proslulá Ella Fitzgerald. Ella, která nesměla chybět, když zadul na kornet Okl Satchmo.

Až jednou jsem ji objevil. Představil mně ji šerif osady Dálava z Chicaga zvaný Edák. Byl spolu s ní i s kamarádem na potlachu S.T.O. Colorado. Tam se nám předvedla Ella, vlastně Radka Fišarová. Nejen, že vyhrála první cenu v soutěži jednotlivců s písní Šilhavý mariňák od Ády Vodrážky, ale měla podstatné úspěchy i v Praze jako představitelka titulní role slavného muzikálu Evita.

Měl jsem kontakty se studiem v Denveru. Kvalitnějším, než moje studio Whispering Pines v Conifer. A tam jsme nahráli nejen její sólo v Kovářském blues, ale i v dalších písních jako Každému a v polce Old Boys Brno.  V session se nám představil skvělý saxofonista, který hrál na alt, tenor a baryton saxofon. V písni Každému zapískal skvěle na flétnu. Nafotil jsem několik záběrů z našich potulek po Coloradu a Wyomingu. Nic moc, ale než je vymažu, tak jsem je použil v programu YouTube. I s mou hudbou a s mým textem.

Některé hudební záběry vznikly ve studiu Largo /studio AB, kde hráli kluci z EKG-M, Praha. Písně Hobo a Starý hobo. Zpíval P. Kukla a M. Ekl. Dík patří šéfovi Z. Klementovi za pochopení.

Pupál alias Colorado Jerry.

 

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6649346

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz