Dnes má svátek Aleš Zítra má svátek Vincenc

Radek Pastrňák a Buty přivedli na svět písničky, jichž si nešlo nevšimnout. Byly chytré, trochu šílené, veselé i skrytě nostalgické. Jejich Píseň práce je trochu jiná. V klipu, který najdete i na You Tube, vystupují např. Marek Eben, Tomáš Klus, Aneta Langerová, Petr Janda, Karel Gott… A další. Umělci spíš potřební a vyhledávaní.

Je to satira? Proč na pracáku nesedí umělci nežádoucí, hrozní a nepotřební? Čím se vlastně živí, když o nich tolik píše bulvár? Kolik nýmandů snese tento národ na kulturní, ale i politické scéně?

Nemyslím si, že by si Radek Pastrňák těmito otázkami lámal hlavu. Nikdy si ji nelámal. Přesto vznikly hity, které oslovily většinu národa. Píseň práce to asi nebude, ale aspoň je sranda.

 

 

 

Foto týdne

Jste náš host číslo

9555783

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Editor:
  Fedor Skotal

Redakce: Marty Newton

Grafika: Jana Skotalová

 

Autoři:  Jiří Černý, Mirek Černý, Jaroslav Čvančara, Ivan Doležal, Svatoslav Fiala (foto), Jiří Hampl (foto), František Heřman (foto), Hanka Hosnedlová, Vít Hrabánek, Jan Krůta, Miloslav Jakub Langer, Jaroslav Samson Lenk, Jindřich Marek, Stanislav Motl, Petr Vokoun Náhlík, Míra Navara, Zdeněk Nossberger, Sandy Nosek,Lucia Nováková (foto), Lilly Pavlak, Jan Plachetka, Milan B. Plch, Radovan Rakus, Jan J. Vaněk, Jerry Pupál Vecka, Ladislav Vencálek, Karel Cimbura Vidímský

 

Kontakt: musicopen@email.cz