Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Andrea Zítra má svátek Jonáš

Daniela Pavlatová a Josef Kobra Kučera

To je dobře, že si Josef Kobra Kučera nedá pokoj a čím víc věcí dělá, pořádá nebo vyřizuje, tím je spokojenější, zdravější a mladší. Teď například otevřel slavnostní vernisáží, k níž hrál pan Vrchotický na harfu, už 398. Salon kresleného humoru.

Sestavoval obrázky, díky nimž je náš život veselejší, bohatší i přemýšlivější v Malostranské besedě, v Mánesu, na poště na Jiřího náměstí, v Novoměstské radnici a  na spoustě dalších míst. Tu poslední výstavu nazval Úsměvný Slavín, protože je vzpomínkou na kreslíře, kteří už tady mezi námi nejsou: Josefa Brožka, Jana Bublu, Standu Holého,Michala Hrdého, Vláďu Jiránka, Jiřího Kavku, Jana Kristoforiho, Vladimíra Kubu, Karla Mrázka, Dušana Pálku, Jiřího Wintra-Nepraktu, Julia Eschera- Tituse.

A nespletl se, když poděkoval již nežijícím autorům za to, čím obveselili náš život, což jejich kresby mlčky, ale velmi výmluvně dokumentují.

 

 

A Kobra nejenže ve staroměstské hospodě Sedm konšelů s pomocí Daniely Pavlatové, vdovy po Jiřím Winterovi-Nepraktovi, odemkli obrovským paklíčem vernisážový zámek. Už ví, že 399. Salon bude věnován těm, kteří slaví narozeniny a jubilejní s neuvěřitelným číslem 400 oslaví všechny ty, kteří si svou prací a vztahem k životu vysloužili titul HUDr.

Je úžasné, co za  takovým jedním Kobrou je !  

 

 

Foto Petr Brodecký


   

 

Připravila ji Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti ve spolupráci s umělcovou manželkou Danielou Pavlatovou.

Čtěte více na: http://plzensky.denik.cz/kultura_region/nepraktova-nova-vystava-vam-urcite-zlepsi-naladu.html

                                  

Připravila ji Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti ve spolupráci s umělcovou manželkou Danielou Pavlatovou.

Čtěte více na: http://plzensky.denik.cz/kultura_region/nepraktova-nova-vystava-vam-urcite-zlepsi-naladu.html

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6645238

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz