Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Michaela Zítra má svátek Vendelín

…první  péefka rozesílal jsem roku 1965!...  před /píšu to skoro nevěřícně! / půlstoletím!!! Ten rok jsem žil na Mostecku a s litvínovským Docela malým divadlem premiérovali jsme někdy na podzim beatnickou poezii Gregoryho Corsa…  Už se leccos smělo, moje divadélko mělo za sebou čtyři a půl léta existence, stejný časový  úsek  byl před námi, než zaniklo …

Ale proč tohle všechno píšu:  péefky  počaly nahrazovat tradiční vánoční pohlednice, byly stručné, PF zkratka mezinárodní – přání štěstí na celý rok do toho také zahrnovalo jistě  i čas vánoční… Mně se ona dvě písmena přece jenom jevila oproti květnatým sloganům z pohlednic až příliš stručná  - ostatně nebyl jsem sám! – takže jsem pod ně vložil citát. Nápad sice už neoriginální, ale mohl jsem v něm daleko víc uplatnit fantazii a svým způsobem dát vědět o tom, co mně tenkrát začalo modelovat život… V onom roce odešel Václav Hrabě /opět ta neuvěřitelná půl stovka let!!! /, měli jsme už stopu k jeho básním, jen pár měsíců nás dělilo od jejich uvedení…

Pod pf 65 jsem vložil verše z jedné Corsovy básně:“…  Člověk chráněný člověkem před člověkem – to je láska …“, osm slov včetně těch krátkých … a sedm možností, jak je říkat: “před člověkem“ berte jako jedno slovo.  Jak? Zkuste vždycky dát důraz, nebo jak se říká „přitlačte“ sedmkrát střídavě na každé z nich… uvidíte, jak se vám budou jevit, když si do nich dosadíte své zkušenosti. Přesně tak jsme to dělali při našich produkcích!  Ten citát nezmizel z mého života, svítí jak světlo majáku přes celé to půlstoletí, kolikrát jsem ho napsal na nejrůznější fotografie nebo programy představení…  a tak mně dovolte vložit ho i jako přání Vám ... a nejen na rok příští!

„…člověk chráněný člověkem před člověkem  - to je  láska…“

Chce se mi teď napsat: pošli to dál…! Dík!

Foto zdroj:mike-perry.rajce.net

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6689312

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz