Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Dorota Zítra má svátek Alexandr


Básník a novinář píše z Indonésie. Z baru v Indonésii

Podařilo se vyjet. A kam jinam, než do Tramtárie. Už v tom slově jsou fanfáry. Je to svátek. Z kotrmelců a těžké hlavy se vyspíš a vylezeš v zemi, o které sis ani neodvážil pustit biják v hlavě.

Je první večer, březnový večer a sedíš s pivem a posloucháš v hospodě muziku. Hrají čtyři snědí kluci a jako na potvoru ten repertoár, který je i tvůj, tedy můj. Sting, Pink Floyd, Clapton, blues, na hospodskou kapelu nevídaně. A hrají a mají skoro pořád zavřené oči. 

Ty, co to nevíš: Když hraje muzikant se zavřenýma očima, nekouká na to, aby se líbil. Hraje do sebe a protože hraje pro sebe, je to něco, co má rád. A nešklebí se pro holky z první brázdy a nešlebí se pro porotu soutěže Největší z blbců. Hraje v hospodě, ale jako by lítal. Prali to do mě hlava nehlava a když dohráli poslední věc, dopil jsem pivo z flašky a v hlavě mi zněla ta poslední, Cata Stevense Father and Son jako v nekonečné smyčce.

Father:
It's not time to make a change. Just relax, take it easy.
You're still young, that's your faul
There's so much you have to know.

Find a girl, settle down, if you want you can marry.
Look at me, I am old, but I'm happy. (…)

Son: All the times that I cried, keeping all the things, I knew inside,
it's hard, but it's harder to ignore it.
If they were right, I'd agree, but it's them. They know not me. Now there's a way and I know / that I have to go away. 
I know I have to go...

Vím, že musím jít…

Muzikanti otevřeli oči a s pivem vyšli na ulici, aby hospoda neuletěla. Šel jsem taky, protože toho na mě bylo moc i na mě byla jako malý trenky. Potřeboval jsem prostor pro svou melancholii. A tropické nebe bylo vysoké a pro přemýšlení o sobě a mých třech synech tak akorát. První večer v Tramtárii a hned tak krásně.

A pak jsem seděl na terase pod měsícem jako jabko a loupal jsem si ho do klína. Tolik krásy zčista jasna. Seděl jsem a psal se zavřenýma očima...

Když hraje muzikant se zavřenýma očima, nekouká na to, aby se líbil...

 

 

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6276683

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz