Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Šarlota a Zoe Zítra má svátek Státní svátek

Strávil jsem Silvestr 1963 s osadou Zlatý klíč v jakési vile, patřící bohaté rodině Saly (to je ta Bystrá od Pavla Vrby), pak postupně všichni odjížděli, a tak jsme se s Vendym, Padem a Mírou Navarou courali po kolejích, to si nevymejšlím, nebyla nijaká zima a sníh jen sem tam kousek, pili rum z polních plechových lahví a diskutovali. Vendy byl nesmírně laskavý člověk s naprosto ujetou filozofií, kterou nikomu nevnucoval.

Pak Vendymu a Pademu, který se debaty nezúčastnil, anžto nebyl žádný intelektuál, jel vlak jejich směrem a my jsme zašli s Mírou do místního krámu, který byl už - k mému údivu - otevřený, ale on už byl Nový rok 1964, a tak jsme si koupili každý láhev piva, dohromady půlitrovku rumu a seděli na dohled nádraží a čekali na svůj vlak, pivo jsme nechali chladit ve sněhu mezi pražci, a když náš vlak přijel, tak jsme odjeli. 

V Praze jsme vystoupili, asi na nádraží, a jeli někam do Hodkoviček nebo kam, a tam jsem byl Mírovou matkou nakrmen a uložen ke spánku. Díval jsem se na velkou fotografii Hemingwaye a usnul. Ráno mě Míra doprovodil na Hlavní nádraží a já ve svém trampském odění odejel k vojenskému útvaru 7722 ve Vysokém Mýtě. Než jsem se rozplakal, tak jsem Mírovi z vlaku mával. Možná, že někteří branci trávili svoji poslední civilní noc zajímavěji. Třeba s holkou v posteli. I když nevím - v té době ještě nebylo zvykem, že to spolu dělají jedenáctiletí spolužáci. Toho Hemingwaye jsem v sobě měl v těch nejtěžších prvních dnech vojny.

Foto Jan Vrba

 

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6698468

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz