Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Nina Zítra má svátek Beáta

Podzim v Brně. Dnešní ráno z našeho okna

Potkal jsem Marušku M., kamarádku z mládí, naši čtenářku, také matku známého televizního novináře Jana M., který nedávno vyměnil jednu televizi za druhou. Honza M. byl teď několik dní v Brně a strávil je v archívech. Matce, jež mu s nadšením zase vařila a prala, pravil na vysvětlenou  – „televize je náročná profese“. A pak asi zase odejel do Prahy, kde už léta žije a pracuje, pokud tedy není zrovna v zahraničí.

Maruška mi to povídala a já se pokradmu díval na hodinky. A pak dodala –„ten váš časopis tě musí stát hodně práce“. Odmlčela se a řekla –„ ty se na mě zlobíš, že už mi ho neposíláte?“

„Maruško“, pravil jsem, „my vycházíme denně. Najdi si www.musicopen.cz. Jak už jsi slyšela od Honzy, televize je fakt náročná práce, zvlášť když máš to štěstí a jsi uprostřed kampaně. V České televizi natáčíme s takovou dobrou partou dokumentární seriál Zvláštní znamení touha o století trampingu. Věděla bys o tom, kdyby ses někdy sama od sebe podívala na www.musicopen.cz.  Já někdy na ty editorialy, které pak několika tisícům našich čtenářů rozesíláme, opravdu nemám čas. Máme ale chytré čtenáře, sami si nás hledají na www.musicopen.cz.“ Tak nějak jsem promluvil k Marušce M.

Už dlouho vím, že si někteří z našich štamgastů opravdu mohou myslet, že jsme na ně osobně zanevřeli. Že jsme třeba skončili. Také je možná nenapadne podívat se sami od sebe na www.musicopen.cz. Doba je přesycená radami z reklam a aktuálně i těch, koho vlastně v té bídě volit. Nejsou to moc věrohodné rady. Chcete-li do duše trochu klidu a nadhledu, fakt navštivte www.musicopen.cz. Proč bychom ho jinak dělali.

Nuže – co vám můžeme doporučit: Michal Prokop končí s televizním pořadem Krásný ztráty a uzavře tuto dlouhou éru svého života před Vánocemi v pražském Divadle Archa. Radek Pastrňák slaví padesát let života, kdo by to do toho oblíbence trávníků řekl. Před padesáti lety připravila tehdejší mediální hvězda Sylva Daníčková první rozhovor s Hanou Hegerovou – a my ho s krátkým komentářem právě přinášíme. Jerry Pupál Vecka nám přeposlal děkovný dopis Queen of Hoboes, Královny amerických tuláků, kteří se každý rok scházejí v Brittu ve státě Iowa. Královna děkuje za prezentaci v Music Open, www.musicopen.cz. Víte, že dnešní američtí nefalšovaní hoboes běžně pracují s internetem? Neříkejte to ale Markovi Čermákovi, ztratil by možná víru ve vývoj světa.

Pupál nám rovněž poslal podzimní pohlednici z Colorada, Spojenými státy se nyní pracovně pohybuje i Lilly Pavlak. Na dalších bombách pracují i Hanka Hosnedlová, Honza Dobiáš, Josef Kobra Kučera, připravujeme další reportáž z natáčení TV seriálu (o které nás žádají zvláště krajané) s fotografiemi badatele a muzikanta Jaroslava Čvančary, režiséra Václava Křístka, bluegrassové celebrity Lilly Pavlak, televizního zvukaře Vaška Vondráčka, designové tvůrkyně Jany Skotalové a dalších autorů. To vše na www.musicopen.cz. Kde jinde.

     Tak se mějte krásně a vězte – stále vás máme rádi, jen času je teď o něco méně. Ale zase bude líp. Na shledanou na www.musicopen.cz. Zmužte se a najděte si nás sami, jste přece lidé chápaví a velmi inteligentní, protože blbec, ten si u nás nepočte!

 


Podzim v Coloradu

Foto Jana Skotalová a Jerry Pupál Vecka

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6694954

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz