Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Nina Zítra má svátek Beáta

Účastníci Evropského bluegrassového summitu

Minulý víkend 15.-17. března se v pražském hotelu Pyramida konal pátý Evropský bluegrassový summit. Pořádali ho tentokrát známý stavitel hudebních nástrojů Rosťa Čapek a Ivana Louková ve spolupráci s EBMA-Evropskou bluegrassovou asociací. Zúčastnilo se ho přes třicet bluegrassových nadšenců a odborníků ze třinácti zemí Evropy i USA.

V pátek večer měl schůzi výbor EBMA a po společné večeři se sešli všichni přítomní muzikanti k jam session, který končil až dlouho po půlnoci. Samotný summit začal v devět ráno a po vzájemném představení účastníků a pohledu zpět, čeho se dosáhlo v roce 2012 se tam mimo jiné projednávaly otázky spolupráce národních asociací s Evropskou a mezinárodní, která sídlí v Nashville a utvořilo se několik pracovních skupin, které se zabývaly různými tématy, o kterých se nakonec diskutovalo se všemi účastníky.

Součástí summitu byl i velkolepý sobotní koncert v přilehlém sále. Hlavními hvězdami večera byli bluegrassové legendy Dr.Banjo - Peter Wernick s manželkou Joan a banjista Bill Keith. Na koncertě byly také předány vyznamenání šesti bluegrassovým průkopníkům ze šesti různých zemí a vyhlašena bluegrassová osobnost roku. Jedni z oceněných průkopniků byli také naši staří známí Greenhorni. O slavnostní ceremonii a celém koncertu připravuji samostatný članek.


Dosavadní prezident Evropské asociace Petr Brandejs předává žezlo v podobě vařečky nově zvolené prezidentce Chris Keenan z Irska

Summit pokračoval až do nedělního odpoledne. Nakonec dosavadní prezident Evropské asociace Petr Brandejs slavnostně předal žezlo v podobě vařečky od firmy Marta White, neznámějšího to amerického bluegrassového sponzora, zvolené prezidentce na další rok - Chris Keenan z Irska. Summitu se zúčastnil i bývalý předseda IBMA – Mezinárodní bluegrasové asociace Peter Wernick a podělil se s námi všemi o své bohaté zkušenosti.

Uvidíme tedy, co nám přinese další rok a jak bude probíhat letošní bluegrassová konference, která se na podzim stěhuje z Nashville do Raleigh v Severní Karolíně.

Foto Lilly PavlakFoto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6695048

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz