Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Nina Zítra má svátek Beáta


Dívám se na ranní nebo polední televizní Panoramu, která určitě těší zejména lyžaře, protože v průměru je všude na horách metr sněhu – a to už je březen za dveřmi. V Novém Městě na Moravě se bojovalo o biatlonové světové medaile a narvané hlediště a zástupy po trati, které jsme až dosud znali spíš z televizních přenosů z Německa či odjinud, jistě potěšily všechny, co tam byli nebo co se koukali na obrazovky. Přiznám se, že jsem měl trochu strach od chvíle, kdy v Panoramě u obrázků z Nového Města připomínali, že začátkem února tam bude mistrovství světa, protože jsem si – při vší úctě k zlatým českým ručičkám – nedovedl představit, co by se stalo, kdyby na mistrovství nebyl sníh.

Dopadlo to dobře a hlavně majitelé ubytovacích zařízení na horách si teď jistě mnou ruce, protože to vypadá na lyžování o Velikonocích a možná i potom. A to už tady nebylo hodně dlouho, spíš si v posledních letech vyprávíme, že kdysi tady bývalo i roční období, kterému se říkalo jaro, kdežto teď hned po zimě nastává léto…Jsem opravdu zvědavý, jaké to bude letos, hlavně aby ty spousty sněhu netály najednou a nezpůsobily povodně.

Ten letošní rok s třináctkou na konci si zřejmě budeme pamatovat. Nejenže od 8. března budeme mít na Pražském hradě nového prezidenta, nejenže od slavného olympijského vítězství hokejistů v japonském Naganu uplynulo už 15 let, nejenže někdo spočítal, že za voltaické elektrárny zaplatíme bilion korun atd. Já jsem například poprvé v životě byl dva dny po sobě v krematoriu, ačkoliv jinak na pohřby moc nechodím, ale abych se nerozloučil se svým kolegou ze starého Mladého světa – fotografem Mirkem Huckem – nebo s Vláďou Vlasákem, kterého jsem kdysi přijímal do Melodie, to bych asi neustál.

Ještě vzpomenu, že jsem se v těchto dnech sešel s Mirkem Černým, inženýrem, zpěvákem, textařem, moderátorem, znalcem muziky a ten mi vyprávěl, jak se mu ohromně líbí poslední deska Boba Dylana, zřejmě s přibývajícím věkem přichází Dylanovi na chuť, a jak si uvědomuje, že například v televizi je zřetelný příklon k historickým tématům. Nu, posuďte sami, zda to platí i o našem portálu.

Nejdřív připomenu pár událostí, které se stanou v tomto týdnu: ve středu 27.února bude od 16 hodin nejdřív Eva Erbenová prodávat svou knihu „ Život Evy L.“ v pražském Knihkupectví Franze Kafky, pak od 18 h bude kniha slavnostně pokřtěna v sále Společnosti F.K. Eva Erbenová byla v roce 1941 odvezena do Terezína, v roce 1944 do Osvětimi, podařilo se jí uprchnout z pochodu smrti a po válce se odstěhovala do Izraele. Napsala řadu knih a byla dobrou známou Arnošta Lustiga, který ji také seznámil s Markétou Mališovou, ředitelkou Centra Franze Kafky, spoluautorkou křtěné knihy.

Ve čtvrtek 28.února ve Vatikánu rezignuje papež Benedikt XVI., ve vršovickém divadle Mana bude vzpomínkový večer na úctyhodného zpěváka a herce Rudolfa Pellara a den poté bude ve Švandově divadle večer křtít své nové cédéčko Wabi Daněk, zatímco Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř už odpoledne pokřtí v Paláci knih svou knihu Písniček o zvířátkách . Pokud držíte svátky a nemáte psí kalendář, měli byste vědět, že 25.2 mají svátek Dášenky, 28.2 Bobiny a 3.3 Punťové.

Tak hezký týden, navzdory všemu se těšme na jaro. Víte, jak budou pole silná ?Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6695042

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz