Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Nina Zítra má svátek Beáta


Každý rok to tak je: už bude březen!

Nejmilejší Beatle George Harrison se jmenuje pondělní vzpomínka na člena slavné skupiny, benjamínka jaksi utlačeného, jemuž bylo dopřáno rozvinout se až po rozchodu Beatles. Ani tak mu mnoho času dopřáno nebylo – příliš brzo podlehl boji s rakovinou. V pondělí by měl sedmdesát let, co to dneska je.

Britská kapela Dub Pistols, v těchto dnech na turné v Thajsku, kde hrají především mezinárodní klientele Evropanů utíkajících před zimou, se příští týden znovu představí v Česku, v pražském Lucerna Music Baru. Důvodem návratu je jejich sukces na letním festivalu Rock for Churchill. Více se dočtete v úterý.

Kačka Esserová je šestadvacetiletá podnikavá publicistka, manažerka, producentka, fotografka. Víme o ní už dlouho, ale nyní jsme se v rámci nutného omlazování našeho týmu domluvili na pravidelné spolupráci. Zavádíme novou občasnou rubriku Navštívenky, v které budeme představovat mladé a zajímavé kapely různých žánrů. Čtvrteční Navštívenka je věnována Disneybandu.

Už pět let po sobě se koná v Katolickém domě v Brně-Žebětíně Trampobraní. S láskou tam zajíždí naše švýcarská kolegyně Lilly Pavlak. Její reportáž najdete na našich stránkách v sobotu 2. března. Všímáte si toho? Už bude březen!

Vzpomínáte taky na Czechtech? Zbytečný masakr nevinných dětí kdesi na poli v jižních Čechách? Tehdy zánovní premiér Jiří Paroubek vydal pokyn ministru vnitra Bublanovi, aby policie tentokrát zasáhla důrazně. Snímky masakru těch hlučných, opilých a bezbranných dětí pak obletěly všechny významné světové televizní stanice.

Jel jsem tehdy pražským metrem a proti mně seděl mladík evidentně z Moravy s demižonkem mezi nohami. Hleděl před sebe a nepřítomně mumlal – Parúbek jakýsi! Parúbek jakýsi!

Parúbek jakýsi.

Čekám, kdy na svých cestách Moravou uslyším třeba Kalúsek jakýsi! Slyším však horší věci.

Mějte se krásně, máme vás rádi. Tento text s láskou věnuji legendě české hudební scény Mirkovi Černému. On ví proč.


Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6694996

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz