Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Matěj Zítra má svátek Liliana


Na snímku Ivan Mládek při koncertu Karel na Hrad na pražském nám. Jiřího z Poděbrad

Na mnoha místech republiky proběhly koncerty pro slušného prezidenta, pro Karla Schwarzenberga. O pražské klubové noci, podpoře umělců a významných osobností bude v úterý referovat František Heřman. Všimli jste si, jak přituhuje? Jak jednotlivá média dávají najevo názor a zájmy svých vydavatelů, ale i respekt k inzerentům, neboť média žijí z inzercí, tržby nebo poplatky od čtenářů a diváků je neuživí. Těmito volbami poprvé netajeně hýbou peníze. V anglosaském světě je běžné, že média vyjadřují svůj názor a před volbami se postaví za svého kandidáta, za svou stranu. U nás to zatím obvyklé nebylo, spadlo to s nebe, a jako vždy – chybí tomu nadhled a noblesa.

Všudypřítomná novinářka a spisovatelka Hanka Hosnedlová našla na Šumavě bývalého řidiče armádního generála Čepičky. JUDr. Alexej Čepička byl zeť Klementa Gottwalda, zřejmě nezištně si vzal za ženu nehezkou dceru komunistovu a po XX. sjezdu KSSS byl odvolán z funkce ministra národní obrany a pak vyloučen ze strany. Čepička je jeden ze symbolu pokleslého barbarství 50. let, tichý hrdina Černých baronů i Tankového praporu. Je zařazen a jeho role utříděna. A náhle přichází Hanka s pozoruhodným svědectvím, které Čepičku ukazuje jako jemného, vzdělaného a vnímavého muže. Pod titulkem Řidič ze Šumavy: Jezdili jsme za Čepičky najdete ve středu 23. ledna.

Josef Kobra Kučera oslavil vlastní narozeniny vlastní výstavou, obnovením tradice Salonů kresleného humoru v interiéru staroměstské restaurace U sedmi konšelů. Pak večer tiše usedl s lahvemi, jež dostal darem, a se vzpomínkou na čínského básníka Li-Po je všechny vypil. Ještě snad nad ránem napsal roztomilý text Mezinárodní den opilců. Chce návrh na takový internacionální svátek postoupit do Bruselu. A v pátek přineseme výsledky pozoruhodného průzkumu ve slavných amerických Foggy Mountains.

Jsou volby. Vyjádření svobodné vůle každého z nás. Vyjádření zmanipulování našich myslí. Svět se rozdvojil, i přátelé se přestávají zdravit. Jiřina Bohdalová trochu osamoceně podporuje Miloše Zemana, řada osobností zase Karla Schwarzenberga. Ani jeden kandidát není bez kazu, ale jako rozumní hospodáři ve své zemi bychom měli volit menší zlo. Po Václavu Klausovi nemůže přijít Miloš Zeman, posunulo by nás to na politické mapě někam k Bělorusku. Ostatně všimněte si – Václav Klaus už podruhé podpořil Miloše Zemana. Myslíte si, že končící prezident by opravdu odešel z veřejného života? Vy si myslíte, že by pro něho Miloš Zeman nenašel vhodné uplatnění blízké opoziční smlouvě, jež stála na začátku morálního marastu v této zemi? Opravdu si myslíte, že anonymní Zemanovu kampaň nefinancují ruské zájmové kruhy?

Máte-li děti, nechcete-li se stydět za svou zemi, nechcete-li být považováni za člena národa divných, hloupých a mongoloidních lidí, nemáte volbu. Nemáme volbu, ani vy, ani já. Za dlouhá desetiletí nebyla tato země na tak významném rozcestí. Protože ty ztracené naděje z Listopadu, ty se nám přece musí vrátit!

Volím Karla. Prý ho volí hlavně mladí lidé. Tak buďte ještě dlouho mladí!


 

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6274404

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz