Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Kvido Zítra má svátek Hugo


Hezké předvánoční řádky napsal Honza Dobiáš, najdete je níže. Sňal tím ze mne potřebu psát je také, Honza totiž tyto texty píše znamenitě. Takže co vám ještě stačíme nabídnout:

V úterý 18. prosince by se dožil 80 let Jaroslav Velinský alias Kapitán Kid. Spisovatel, grafik, písničkář. Připomeneme si ho dvakrát: v úterý krátkým nesentimentálním textem, o den později vzpomínkou Františka Heřmana Jak se fotil Kid.

Na gramofonové desky začal být focen záhy po nástupu Mirka Černého do Supraphonu.
I s Františkovými fotografiemi, které asi už znáte, neboť jsou slavné, tu vzpomínku naleznete na našich stránkách ve středu 19. prosince

Wabi Daněk hrál v pražském Rokoku, Honza Dobiáš chce hovořit s hlavním klíčníkem skupiny Klíč Jaroslavem Marianem – a pak už jsou Vánoce. Z kanadského Edmontonu nám přišlo pozoruhodné video, na kterém slavnou Tichou noc, v německém originále Stille nacht, zpívá mužský kvartet. No – on to není až tak úplně kvartet, on je to všechno syn čechokanadského muzikanta Ády Vostrého. Jmenuje se David Vostry, mladý Kanaďan z Edmontonu, za jehož otcem odlétala Lenka Slabá s malou Leničkou v náručí do Kanady poté, co vyhrála konkurz na titulní postavu muzikálu Evita.

Před koncem roku najdete na našich stránkách aktuality, o nichž ještě nevíme i ty, o nichž už víme. Rovněž další příběh Jerryho Pupála Vecky z coloradského Coniferu z cyklu Co viděla americká prérie. Také redakční PF kreslíře Pavla Hanáka, na nichž jsou zobrazení tak šerední, že ty obrázky opravdu musíme dát v kontrastu s krásou Vánoc.

Přejeme vám je co nejhezčí!David Vostry

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6330098

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz