Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Matěj Zítra má svátek Liliana

Bacchický znalec života Josef Kobra Kučera

Začal to Kobra, muž - jak já říkám - se sloní pamětí. Poslal mi SMS  s dotazem, který z Ryvolů napsal Listopad. A byl jsem v troubě. Nejdřív jsem zapátral v paměti, jestli mi neutekla v novinách nějaká zpráva o přírodní katastrofě, protože jinak jsem si Kobrův dotaz neuměl vysvětlit, pak mě hned napadlo, že písničku Listopad, kterou mám moc rád, napsal Tony Linhart na hudbu Miloše Tůmy. Taky jsem si s ní užil, když jsem ji zařadil kdysi do zpěvníčku Písniček k táborovému ohni, který Kobra ilustroval a vznikal složením vnitřních stránek Mladého světa.

Šéfredaktorka si mě zavolala a položila otázku, zda jsem se nezbláznil. Nevěděl jsem, kam míří, takže jsem musel vypadat, že zbláznil. Upřesnila otázku konstatováním, že listopad je přece měsíc naší lásky k Sovětskému svazu a jak mohu odevzdat písničku, která má refrén „Víš, to listopad, lásku nemá rád…“ A když jsem trval na tom, že to je opravdu moc pěkná písnička, zařídila změnu textu: „ Víš, to listopad, rána nechal spát!…“ To už jsem neříkal nic, protože jsem byl rád, že vyjde zbytek slov a hlavně akordy a že ti, jimž je zpěvníček určen, stejně vědí, jak to má být správně.

Pak ještě Wabi Daněk napsal Píseň, co mne učil listopad, Miki Ryvola má zmínku o listopadu a kalendáři v písničce, která se Listopad nejmenuje…prostě  jsem nevěděl, co Kobrovi odpovědět. Naštěstí měl pořád obsazeno.

Tak radši nechám listopad historii, stejně už je po něm a budu vás lákat na tituly v Music Open.

V úterý budou pokračovat řádky Jihočešky Hanky Hosnedlové o jihočeské legendě Minnesengrech třetím dílem ságy o historii této skupiny, na kterou nevím, zda jsme dostatečně pyšní, ale měli bychom být.

V říjnu 1957 cestovala světová  rock´n´rollová superhvězda Little Richard letadlem z Melbourne do Sydney. Na noční obloze uviděl anděly, jak snášejí k zemi poškozené letadlo. Jiný jev viděl příští den na stadionu v Sydney. Little Richard raději sedl na trajekt  a dobře udělal– letadlo, s nímž měl cestovat, se zřítilo do vln Pacifiku. Rock´ n´rollový veterán se ve středu 5.prosince dožívá 80 let, a my tuto příhodu krátce připomeneme. Znamenala totiž jeho obrácení na víru.

Ve čtvrtek se budou Mikulášové léčit z přepracovanosti minulého dne, my budeme vzpomínat jak jsme se pátého prosince na Mikuláše sešli na slezině Music Open v Novoměstské radnici na Karlově náměstí a Devítka už bude mít první den pokřtěné nové cédéčko.

V pátek se těšte na video, které cestovalo od svého autora Mirko Stojanovice - Dawsona až z Austrálie a my jsme rádi, že už nějakou dobu můžeme řádky a fotografie doplňovat i hýbacími obrázky. Dawson sice žije v Austrálii, přezdívku má severoamerickou, ale jinak je tramp jako poleno a my jsme rádi, že naši kamarádi v Austrálii vědí, co je tady u nás nového a naopak.

Pupál je určitě česká přezdívka, ale Jerry Vecka žije v Americe a píše nám i vám  odtamtud.  Čtení z cyklu Co viděla americká prérie přineseme v sobotu. Zaplaťpánbu, že ty drátěné ohrady už jsou jenom v krásné písničce Mikiho Ryvoly..

Nezapomeňte, že vás máme rádi!

Foto: Romana Šťovíčková

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6274337

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz