Vzkazy

 • Koncerty skupiny Poutníci

  Vážení přátelé, přinášíme přehled koncertů kapely Poutníci pro nejbližší období. Bohužel covidová vlna je tu stále s námi a tak nevíme, jestli některé koncerty nebudou zrušeny. Rozhodně jste srdečně zváni a vítáni kdykoliv.

   

  Koncerty v únoru 2022

  26.2. Ostrava  - 19:00 - Klub Parník - Koncert Přes 50 let v country

  27.2. Frýdek Místek - 19:00 Hospůdka U Arnošta - Koncert Přes 50 let v country

   

  Aktuální informace najdete na našich stránkách: www.poutnici.cz v sekci Koncerty.

  Za kapelu Jiří Pola - Karas

   
 • Babické písničky 52. ročník

  Přijměte srdečné pozvání na Babické písničky, jejichž  již 52. ročník se koná 26. března 2022 od 17,55 hodin, v sále kulturního domu v Babicích u Rosic, Vystoupí tito hosté:

  Celý článek...  
 • Letokruhy se znovu posunou

  Kamarádi a kamarádky!

  Vzhledem k vývoji celosvětové problematiky okolo pandemie corona viru se vyskytla i neúprosná nutnost jednoznačného rozhodnutí o konání LETOKRUHŮ, plánovaných původně na rok 2021 a přesunutých na červen 2022.  

  Situace v celém světě se opět rapidně zhoršila, Kanadu nevyjímaje. Proto, ač neradi, jsme museli jednoznačně konstatovat, že pořádání Letokruhů v roce 2022 je nereálné, a jsme nuceni ho posunout o další rok. Paradoxně se tak interval celosvětových trampských setkání posunul na pět let, jako tomu většinou bylo mezi celosvětovými potlachy. Naším záměrem bylo zkrátit tento interval na tři roky, ale jak vidno – člověk míní a život mění.

  Budeme doufat, že se nepříznivá situace během příštího roku změní k lepšímu a my vás budeme moci v roce 2023 přivítat na Bush River.

   

  Držte nám i vám palce!

  Za STOV Fony, Kanada 

   
Dnes má svátek Zora Zítra má svátek Ingrid

Brněnský fotograf Svatoslav Fiala nám poslal historickou fotku. Svaťa byl ve druhé polovině minulého století prominentní fotograf brněnské popové a rockové scény. Na tomto nedatovaném snímku, pocházejícím podle mne z kraje 70. let, zachytil tři významné osobnosti – Hanku a Petra Ulrychovy a Rudiho Kovandu. Tajemného Rudiho, kterého mimo Brno nikdo neznal, než údajně vyhrál anketu Zlatý slavík.

Trvale mi to vyvrací organizátor soutěže, vedoucí kultury v týdeníku Mladý svět Jan Krůta i jeho a náš kolega Honza Dobiáš, který mu s anketou se zájmem pomáhal. Jenže v Brně, tam se ví nezvratně, že trochu slabomyslný Rudi s převahou Slavíka vyhrál. Proč ne, kdo v té době nebyl slabomyslný, nebo se tak netvářil?

Fotograf zachytil tři brněnské celebrity podle všeho na Jaselské ulici v Brně. Petr bydlel v domě číslo 10 (Hanka tam vyrostla), Rudi s maminkou naproti. Stejně tak se ale potkávali na akcích brněnské Zlaté mládeže, ale prakticky denně kdekoliv po hospodách a vinárnách – tehdy ještě štatl žil a byl plný štatlařů.

Všechno je pomíjivé, střed města dále stojí, ale již není štatlem. Štatlaři, pokud ještě žijí, jsou na vozíku a do města už nechodí. Rudi je mrtev a i Petr Ulrych už léta žije kousek za Brnem.

Užij dne, užij života. Štatlu už neužiješ, i mladí Brňané už mluví, jako kdyby z Brna nebyli. A když některý z posledních štatlařů rozbalí hantec, ti mladíci už mu nerozumí. Ještě že se toho nedožili Zlatý Slavík Rudi Kovanda ani jeho manažer Franta Kocourek. Jen básník Jan Krůta stále tvrdí, že Rudi toho Slavíka tehdy nevyhrál, ale v Brně mu to nikdy nikdo neuvěří. Než tedy umře poslední štatlař a v tom divném městě už nikdo nebude vědět, kdo to Rudi Kovanda byl.

 

Foto týdne

Leden 2022

Jste náš host číslo

7764792

Melanž

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Editor:
  Fedor Skotal

Grafika: Jana Skotalová

 

Autoři:  Jiří Černý, Mirek Černý, Jaroslav Čvančara, Ivan Doležal, Svatoslav Fiala (foto), Jiří Hampl (foto), František Heřman (foto), Hanka Hosnedlová, Vít Hrabánek, Jan Krůta, Miloslav Jakub Langer, Jaroslav Samson Lenk, Jindřich Marek, Stanislav Motl, Petr Vokoun Náhlík, Míra Navara, Marty Newton, Sandy Nosek, Zdeněk Nossberger, Lucia Nováková (foto), Lilly Pavlak, Jan Plachetka, Milan B. Plch, Radovan Rakus, Jan J. Vaněk, Jerry Pupál Vecka, Ladislav Vencálek, Karel Cimbura Vidímský

 

Kontakt: musicopen@email.cz