Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Xenie Zítra má svátek René


Já budu tenhle týden stanovat ve slovenských Roháčích s kamarády, se kterými jsem tam jezdil ještě když měli málo roků a říkalo se jim „děti Mladé fronty“, protože jejich otcové nebo mámy pracovali buď v nakladatelství MF nebo v deníku MF nebo v nějakých jiných dětských časopisech. Ale už když píši tyhle řádky se těším, že v Račkově dolině bude šance  aspoň někdy večer nebo v noci se  podívat na kousek olympiády, která mezitím začala v Londýně. Protože marná sláva – olympiáda je svátek. A i ti, kteří sportu neholdují nebo se na něj ani nekoukají, by se kouknout měli, protože mají šanci uvidět věci, které pak zase čtyři roky neuvidí.

Music Open se ovšem blíží také ke svátku, jakým bude miliontý člobrda, který si rozklikne náš portál (a to nebudeme na internetu ani dva roky), a tak vězte, co v něm bude  v tomto prvním olympijském týdnu:

V pondělí si zase začtete, protože naše švýcarská kolegyně Lilka Pavlak (původem z Brna) byla v Thunu na bluegrassovém festivalu a jestli někdo téhle muzice rozumí a ještě o ní umí krásně psát – je to Lilka. A Arthur, to jsou ty charakteristické kresbičky ze života, kterými se nám připomíná jejich autor Radovan Rakus a nechává nás současně se radovat a současně přemýšlet, jestli to náhodou nenakreslil zrovna o nás. V Londýně si to basketbalistky rozdají s Turkyněmi, budeme držet palce skifařům Ondrovi Synkovi a Mirce Knapkové, samozřejmě tenistům a tenistkám – jenže olympiáda je taková, že fandit je třeba všem, hlavně našim.

V úterý to budou taky řádky, psané ženskou rukou, tentokrát ovšem o chlapovi, protože Jihočeška Hanka Hosnedlová si vzala na paškál Marko Čermáka a napsala s nim rozhovor, který je mimochodem s jedním ze dvou jediných českých držitelů ocenění nashvillské Mezinárodní bluegrasové asociace.V Londýně si to rozdají gymnastky USA a Číny a my budeme vzpomínat, že v roce 1948 přivezlo z Londýna jednu ze zlatých medailí i naše ženské  gymnastické družstvo.

Středu věnujeme Portě – tentokrát roku 1975, kdy finále viděla a slyšela Třebíč a Ivan Doležal pokračuje v seriálu, který si tento historicky nepřekonaný festivalový fenomen zasluhuje. V Londýně rychle plavou plavci, kteří v tomto týdnu dělají předskokany atletům a my zase budeme držet palce veslařům, střelcům, tenistům a těšit se, kdo z našich ještě navíc překvapí.

Ve čtvrtek 2. srpna si připomeneme, že to bude 5O let, co tenhle svět opustila Marilyn Monroe. Zdá se to neuvěřitelné, protože její fotografie se stále objevují. Fedor Skotal sice mluví o „božské Marilyn“, ale určitě vám sdělí, že se vlastně jmenovala úplně jinak. A v Londýně bude na startu ( to doufám!) finále své šesté olympiády Štěpánka Hilgertová.Ať dopadne jakkoliv, je to víc než úctyhodný výkon !

Pátek bude znovu patřit cestopisu Hanky Hosnedlové, na který se jistě těšíte, zatímco my si klademe záludnou otázku, zda mezitím Hanka už necestuje někde jinde…U českých trampek člověk nikdy neví. Četli jste její povídání s Mývalou, která se z Moravy odstěhovala  na Aljašku…? V Londýně pojede doufejme Ondra Synek finále, na wimbledonské trávě si to rozdají v semifinále tenistky a naše basketbalistky změří síly s týmem USA.

V sobotu uvidíme, Co přivál váítr z trampských luhů a hájů. Hromadí se nám toho hodně,už to volá po vypuštění. V Londýně bude ženské wimbledonské finále, zrovna tak by ráda bojovala o medali Mirka Knapková na skifu a fandové fenomenálního plavce Michaela Phelpse ho uvidí plavat asi poslední olympijský závod.

V neděli poběží  nejrychlejší atleti planety – ano, myslím Usaina Bolta,ale bude jich víc. Ale jestli vám mohu něco doporučit – a vy víte už od minule, že vás mám rád – dejte si před olympiádou editorial našeho šéfredaktora. A budete chytřejší než rádio!


Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6741058

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz