Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Xenie Zítra má svátek René

Tanečnice a místní country kapela

Pouť v městečku Bailey se stala tradicí, která vznikla v dobách amerických pionýrů. Tehdy – stejně jako dnes – lokální usedlíci a přátelé z okolí se scházeli a schází za účelem prosté radosti ze života.

Městečko založil William N. Bailey, když vybudoval stanici, která byla známa jako Bailey Ranch. V roce 1864 postavil i hotel a místo bylo nazváno Bailey.

Úzkokolejná dráha – Denver & South Park Railroad – dosáhla města v roce 1878 a poštovní úřad byl zde ustanoven v listopadu téhož roku. Stala se tam i vlaková tragédie. Nákladní vlak poblíž stanice Bailey v plné rychlosti narazil do spadlého balvanu a vykolejil. Pod převrácenou lokomotivou zůstal přimáčknutý topič Charles. Nikdo nebyl schopen mu pomoci a jakákoliv snaha dostat topiče zpod rozpáleného kotle byla marná. Stačil však ještě nadiktovat svou poslední vůly, než zemřel. Měl dva bratry a těm odkázal patnáct tisíc dolarů.

Pouť v Bailey, Colorado

Kde jinde najdeš ženu...

Poslední vlak byl vypraven z Como, kde byla otočná plošina a depo. A tak z Bailey do Denveru vyjel opravdu poslední „Iron Hog“ – parní vlak – 11. dubna roku 1937. Úzkokolejná trať byla rozebrána a materiál byl použit pro další traťové projekty.

V Bailey je několik obchodů, restaurací a kostel. A každý rok je pořádán „Bailey Day“ neboli česky pouť. Městečkem protéká severní rameno řeky South Platte River. (North Fork of South Platte River).

V sobotu 16. června jsme do Bailey zavítali a setkali jsme se s několika zajímavými postavami. Dokonce bylo možno ochutit i kolorádské víno. Druh červeného vína zvaného „Conifer Red“.

Zapředl jsem rozhovor s válečným veteránem z Vietnamu. Hlavním námětem byl jeho pozoruhodný stroj, vlastně tříkolka. Jim tvrdil, že předek tříkolky je Harley Davidson, zatímco zadek s motorem náleží německému „Brouku“. Prostřední část je prostě všehochuť.

Byl na svůj stroj hrdý a tvrdil, že je členem spolku zvaného Bratři tří kol. Má to být mezinárodní spolek „Brothers of three Wheels“. Na dvě kola – tedy motorku – už prý si netroufá. Moc rád by dostal poštu z Evropy a tak v redakci Music Open je k dispozici jeho adresa. Žije v Bailey a na svých sedmdesát je čiperný človíček. Děsně rád prohání svou tříkolku.

Byl slunný den a náramně se vydařil. Náladu posilnila country kapela, která hrála známé hity tohoto žánru a štíhlá dívenka svým tělem roztáčela obruče bez ohledu na pražící slunce.

Zábava pro děti

Dal se poslouchat...

Jim a jeho tříkolka

Foto: Jerry Pupál Vecka

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6741055

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz