Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Michaela Zítra má svátek Vendelín

Jiří Kabeš

Čtrnáctý ročník soutěže ve vaření guláše na ohništi pořádá rocker, tramp a veterán Cizinecké legie Richard Nemčok už 4. července na Propasti. 

Každé léto pořádá tvůrce legendárního rockového klubu Bunkr Ricci Nemčok na svém pozemku na Propasti u Stříbrné Skalice velkou soutěž ve vaření Chlapguláše. Někdy předloni jsem vzal kytaru a šel povzbudit soutěžící.

Ten proces vaření gulášů na přírodních ohništích dole u potoka a na dřevu, které Ricci předtím musí nachystat, je docela zdlouhavý. Soutěžící jsou ale veselí, jsou tam i s rodinami a kamarády, vesele na sebe pokřikují a pijí pivo z bečky u Ricciho chalupy. Tak jsem si sedl ve svahu na pařez a hrál jim trampské písničky.Pak je anonymní ochutnávání a vyhlášení vítěze. Porotou jsou všichni přítomní. Zklamán asi není nikdo, jde přece o tu srandu a guláše jsou všechny výborné. Nakonec se přemístí všechny do jednoho velikého kotle a několik dnů se dojídají.

To už jsem ale dávno dohrál a zapojil se do degustace. Chodila za mnou děvčata a říkala, že se jim má produkce líbila. Já jsem jim zase říkal, že se mi líbí ony. A pak přišel nenápadný violista a zpěvák skupiny The Plastic People of the Univers Jiří Kabeš.

"Jsi dobrej", pravil. "Fakt to bylo dobrý." A pak se ke mně naklonil a spiklenecky dodal - "víš, já taky hraju".

 

Fedor Skotal - Ňuf

Ricci Nemčok

Guláš - tedy zbytek

U Ricciho na Propasti

  Foto: František Heřman

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6689328

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz