Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Kateřina Zítra má svátek Artur

Rudé náměstí v Moskvě, Leninovo mauzoleum. Uprostřed Naďa Urbánková, vpravo kapelník Country beatu Jiří Brabec

Posilvestrovský příspěvek k diskusi o vyrovnání s komunismem

Voko bere – už jedenadvacet let se táhne diskuse, jak jsme se (ne)vyrovnali s předešlým režimem a jeho důsledky. Naivně řešíme, kdo, kdy, kde, co , proti komu, proč – zatím co se mimo náš informační obzor odehrávají věci, které jsou současné a mnohem vážnější.

Denně čteme, kolik kterému kmotrovi, přes koho, když už to volá do nebe, odstoupí a prachy z tunelu stejně nevrátí. Dcerušky zahraničních bank nás holí jako nikde na světě, nikoho z odpovědných to nezajímá, „nahospodaří“, či „odkloní“ si jinou cestou pro sebe dost... V Kotěhůlkách se třikrát opakují volby, aby se nekupčilo s hlasy, neb je to nezákonné... Když kancléř koupí hlas od rudého lobbisty, který prodává, neb ví, že potencionální vítěz je orientován na východ, kdo to odskáče? Polda, kterej na to upozorní . Což dokonale ladí s celkovým chováním justice, která pojem spravedlnost zná snad jen z beletrie a produkuje rozsudky nezřídka zcela obrácené.A je to. Kdo hodí kamenem?

Traxleři s Hedou Hoškovou

Našel jsem ve svém archivu náhodné fotky, které nicméně dobře ilustrují, co s námi komunisti byli schopni dělat. Skupina bratří Traxlerů (Žáci), kus Country Beatu Jiřího Brabce s Naďou Urbánkovou a konečně i já sám, v té době krátkodobě působící v duetu se Standou Profantem z trampské osady Údolí raků (dnes podle mých informací právním zástupcem řádu Maltézských rytířů) se na těch snímcích vyskytujeme v situacích, které by v normálním režimu nikdy nenastaly... Hráli a zpívali jsme něco zcela jiného, než co by se k heslům a nápisům nad námi hodilo, leč kdybychom tu kulisu nepřijali, tak si ani neškrtneme. V našich hlavách i v myslích publika bylo jasno – měli jsme společného nepřítele a tu kulisu jsme brali jako krajinu, ve které – byť nedobrovolně – žijeme. Vliv na nás to nemělo – což o nás trampech platilo dvojnásob. Včera mi kolega vyprávěl, jak před pár dny jeho – za totáče „upostraněného“ novináře s nesocialistickým postojem - nedávno přesvědčoval bývalý značně aktivní člen komunistické strany, aby vstoupil do katolické církve. Kdo hodí kamenem?

Tak se nad těmi fotkami společně na Silvestra zasmějme – jak je v Čechách pod tlakem obvyklé – tak trochu i sami sobě...

Duo Navara a Profant

Foto: archiv Míry Navary

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6736960

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz