Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Kateřina Zítra má svátek Artur


Moc se mi do psaní nechtělo. Ale tuhle navečer jsem potkal Miloše Horanského (s jeho Andělem). „Jen hezky napiš, já taky napíšu“, povídal. Je o pět let starší a navíc píše ručně. Tak toho holt letos ještě nenechám.

Co dělám? Uklízím. Po sobě. Tedy, snažím se uklízet. Ten celoživotní nepořádek.

Proč já léta schovávám zrovna tenhle výstřižek? Čtu rub, líc, dívám se proti světlu

a nic. A tak je to skoro se vším.

Nejobtížnější je ale dělat pořádek v přátelích.

Plno jich zase odešlo. Smutek z nenahraditelnosti, neodvratitelnosti. Ale na druhé straně radost z rozmluv, které spolu teď vedeme na mnou nepoznanou dálku..

S těmi co zatím zůstávají se vidíme čím dál méně a možnost nápravy v nedohlednu

(Vidíte tu kupu navštívenek? Samej rest v nich je). Když se ale přeci jen potkáme, cítím, že všechno trvá, že se nic nezměnilo – pauza nepauza.

Nejhorší je to pořád s těmi, kteří neumřeli, neodstěhovali se a přece přestali být...

Taky jsem se zařekl, že už nebudu sledovat žádné časopisy, noviny a tak. Samozřejmě sleduju. Mnoho toho v hlavě nezůstane, jen taková snůška pocitů chuti nevábné. Fakt mě nenapadlo, že po dvaceti letech zůstane fakticky nedotčen příběh strádání české duše ve druhé polovině minulého století a že nejmocnějším zdrojem současných témat bude nepoctivost námi dosazených správců věcí veřejných, že z pravdy a lásky se stane výsměšná říkačka....

Zjednejme nápravu!. Jsme tím panu prezidentovi Havlovi povinováni.

Já pro sebe v těchto dnech našel moc dobrou vzpruhu. Jmenuje se Bohuslav Reynek. Doporučuji vřele.

Váš Honza JíraFoto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6737034

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz