Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Igor Zítra má svátek Olivie a Oliver

Jiří Ampér Janovský z Prahy a Mukařova nám poslal link na toto video s dovětkem - Dědkům to pořád ladí. Ampér je sám muzikant, ví o čem mluví. Jenže v tomto případě je bohužel přesnější použít minulý čas..

Kalifornský rodák Merle Ronald Haggard byl americký countryový zpěvák a skladatel, jeden z nejvýznamnějších představitelů tzv. „bakersfieldského soundu“. První album mu vyšlo v roce 1965, následovalo dalších sedmdesát šest desek. Za svou kariéru měl 38 hitů číslo jedna, třikrát získal Cenu Grammy a čtyřikrát dosáhl na platinovou desku (jednu z nich za album Pancho and Lefty s Williem Nelsonem). Za jeho největší hity jsou považovány písně Mama tried (1968), Sing me back home (1968) a Okie from Muskogee (1969). V roce 1994 byl uveden do countryové hudební síně slávy, slavné Country music hall of fame.. Merle zamřel na pneumonii  6. dubna 2016, v den svých 79. narozenin.

Willie Nelson je planetární superhvězda, jeho popularita je obrovská nejen ve Spojených státech. Svůj dospělý život zahájil v sedmnácti letech vstupem do služby v americkém vojenském letectvu. Po návratu se oženil s indiánkou z kmene Cherokee a byli spolu až do její předčasné smrti. V roce 2003 se Nelsonovi povedl rekord - ve věku 70 let se stal nejstarším člověkem, který měl country hit číslo jedna: Beer For My Horses, duet s Tobym Keithem. Nahrávka se stala jeho třetím zlatým singlem. Willie Nelson se už řadu let angažuje v otázce legalizace marihuany ve Spojených státech, a nijak se netají, že je již řadu let jejím uživatelem. Za její nelegální držení i aplikaci byl opakovaně zadržen policií. Třicátého dubna oslaví Willie své 84. narozeniny.

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6654053

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz