Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Michaela Zítra má svátek Vendelín

Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

1. Brňák je velmi hrdý, že všechny nápisy v jeho městě jsou jednojazyčné. Tedy česky.

2. Brňák dokáže být opravdu agresivní, pokud cena poledního menu přesáhne cenu jedné stravenky.

3. Brňák je pyšný na to, že mluví normální češtinó. Nic neprotahuje, nic nezkracuje a používá v mluvě naprosto běžná slova, která nejsou známa zbytku republiky.

4. Brňák si dává sraz s ostatními Brňáky zásadně na čáře (ulice Česká), pod hodinami, nebo u pánského přirození zvaného Brněnský orloj na Svoboďáku (nám. Svobody). Při volbě jiného místa setkání je značně nesvůj.

5. Brňák si nedělá hlavu z odpolední dopravní špičky, protože obnáší ucpaných pět ulic: Milady Horákové, Koliště, Cejl, Pekařská a Husova.

6. Brňák žije ve městě s největším počtem vysokých škol a uvědomuje si prestiž Masarykovy univerzity. Proto se i několik let po sobě hlásí na Karlovu univerzitu do Prahy.

7. Brňák ví, že je obyvatelem jediného města v zemi, které hostí Velkou cenu silničních motorek. Sám ji pozoruje standardně zpoza plotu, protože cena vstupenek přesahuje jeho roční rozpočet určený na kulturní akce.

8. Brňák se orosí pokaždé, když vidí jedince s vyškovskou poznávací značkou. Ví totiž, že bude nucen čelit dramatické dopravní situaci.

9. Brňák tráví své víkendy zásadně u Priglu (přehrada). Je tam perfektní vyžití i voda, která přesto, že je schopná během deseti vteřin rozložit kovovou trubku, bude obyvateli Brna vždy vychvalována.

10. Brňák fanaticky podporuje Kometu. Je to jedno z jeho základních poznávacích znamení.

11. Brňák ví, že vzhledem k velikosti jeho štatlu bude v centru vždy plno známých a nemusí se bát anonymity. Nedej bože, aby někoho známého nepotkal, připadal by si jako blbé Pražák.

12. Brňák nikam zásadně nejezdí, protože obývá území s největším výstavištěm v Česku. Kam by proto jezdil, když mu všechny ty novoty přivezou pod nos.

13. Brňák na výstaviště v podstatě nechodí a málokdy ví, co se tam koná. Přednášet o důležitosti BVV umí ale hodiny.

14. Brňák neuznává pokusy o přestěhování hlavního nádraží z centra města a budování jakýchkoliv změn ve veřejné dopravě. Vždycky to bylo takhle, tak co by to ti nahoře pořád měnili.

15. Brňák ví, že správné škopek by neměl stát víc než 20 korun. Všechno ostatní jsou pražské ceny.

Farář patří mezi významné postavy zahraničního, ale vlastně i tuzemského trampingu. Mimo jiné je pořadatelem posledního X. světového potlachu letos na podzim v Texasu. Je to hrdý Američan, v bocích štíhlý Texasan. Pochází ovšem z Prahy.  (ňuf)

 

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6689597

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz